Hotel na szkolenie

Czym charakteryzuje się hotel na szkolenie? Hotel na szkolenie najczęściej to Kraków, wielkopolska, Warszawa i okolice Warszawy. Skąd wiadomo, że […]

  Posłuchaj streszczenia:
 

Czym charakteryzuje się hotel na szkolenie?

Hotel na szkolenie najczęściej to Kraków, wielkopolska, Warszawa i okolice Warszawy. Skąd wiadomo, że takie położenie jest istotne – takie wyrażenia są najczęściej wyszukiwane w największej wyszukiwarce świata.

Co to może oznaczać, że to rzeczywiście najpopularniejsze kierunki wyjazdów szkoleniowych?

Jeśli Kraków, Warszawa i Wielkopolska to kojarzące się ze szkoleniami terminy to oznacza, że wielu użytkowników przeglądarki wpisuje takie zbitki wyrazów – może, ale wcale nie musi to implikować, że są to najbardziej wyszukiwane słowa, najbardziej pożądane kierunki – ale czy rzeczywiście są to najczęściej wybierane lokalizacje?

Gdzie znaleźć najlepszy hotel na szkolenie?

Na to pytanie trzeba odpowiedzieć poprzez cele szkoleniowe. Czy szkolenie jest zamknięte czy otwarte, czy wymaga jednej sali czy kilku. Jakie wybrany na szkolenie hotel posiada zaplecze rozrywkowo-relaksujące hotelu. Czy przydatny będzie teren otwarty i jakieś atrakcje popołudniowe lub wieczorne. Decyzja o uczestnictwie w danym szkoleniu, to nie tylko temat szkolenia, jakość hotelu, ale także obietnica dobrze spędzonego czasu wolnego, możliwość relaksu i naładowania baterii. I ostatnie, ale może najważniejsze. Czy szkolenie jest otwarte, komercyjne, czy zamknięte dla wewnętrznego zespołu w firmie. W przypadku szkolenia komercyjnego trzeba wziąć dodatkowo pod uwagę położenie hotelu, łatwość dojazdu Gości i uczestników. Sposób zakwaterowania uczestników szkolenia – pokoje nie mogą być wieloosobowe, trzeba mieć w zanadrzu także kilka jedynek, a to wymaga hotelu z dużą liczbą miejsc noclegowych.

Jak znaleźć najlepszy hotel na szkolenie?

Oczywistym wydaje się odpowiedź, że najlepiej, najłatwiej i najszybciej znaleźć hotel na szkolenie można w serwisie HotelKonferencyjny.pl. Ale to oczywiście jedynie dygresja. Najprościej po wybraniu wąskiej grupy potencjalnych hoteli na szkolenie posprawdzać opinie, zasięgnąć języka, zweryfikować doświadczenie. Jest na to kilka sposobów. Można zacząć od Bookingu i sprawdzić opinie Gości indywidualnych i biznesowych. Można zapisac się do grup zrzeszających eventowców i osoby zawodowo zajmujące się organizacją szkoleń, konferencji i eventów i poprosić o opinie na temat danego hotelu na szkolenie. Na końcu można poprosić hotele o przysłanie portfolio ze spisem obsługiwanych klientów i kilkoma opiniami, zadzwonić do kliku z tych firm i w przyjacielskiej rozmowie wysondować zdanie managerem, który już w danym hotelu organizował szkolenie, a nóż wśród klientów trafi się ktoś znajomy.

Czym kierować się szukając najlepszego hotelu na szkolenie?

Najważniejsze odpowiedzi, to oczywiście liczba miejsc noclegowych w wybranym na szkolenie hotelu, liczba sal konferencyjnych z pojemnością tej największej. Zaplecze gastronomiczne i pojemność sali restauracyjnej. I na końcu otoczenie hotelu wraz z zapleczem rozrywkowym. Warto zwrócić uwagę na to jakie kategorie pokojów ma hotel, im więcej tym, wbrew pozorom, gorzej. Bo jak uzasadnimy, że część naszych Gości śpi w gorszych pokojach, często w dużo gorszych pokojach, a część w lepszych? Można także zapytać o apartament. Zawsze wśród zaproszonych Gości jest taka osoba lub takie osoby (z racji stanowiska w firmie, znaczenia dla firmy lub innych celów biznesowych), które chcemy „dopieścić” kwaterując w najlepszej jakości pokoju.

Czy najlepszy hotel na szkolenie będzie w górach?

Odpowiedź jest krótka – TAK, ale... jeśli organizujemy szkolenie w hotelu zimą, blisko stoku, ze świetnym zapleczem dla narciarzy, z wypożyczalnia nart w hotelu, a przede wszystkim wśród uczestników szkolenia dominującą grupę stanowią narciarze lub snowboardziści. Oczywiście zawsze można pokusić się o organizację kuligu, ale i tak Ci nie jeżdżący na nartach mogą się po prostu nudzić. Góry latem to także dobra alternatywa na szkolenie, ale musimy się upewnić, że wśród uczestników są miłośnicy górskich wycieczek, a biorąc pod uwagę rzeczywistość drugiego dnia szkolenia i formę jego uczestników, to mogą być z tym problemy. Reasumując. Jeśli decydujemy się na szkolenie na hotel w górach, to MUSI on posiadać doskonałej jakości zaplecze SPA, wellness i basen!

Czy najlepszy hotel na szkolenie będzie nad morzem?

Szkolenie w hotelu nad morzem. ZAWSZE! Bałtyk jest piękny o każdej porze roku. No chyba, że pogoda akurat nie jest najlepsza. Wtedy będzie słabo. Trzeba więc, podobnie ja w górach takżer zwrócić uwagę na zaplecze wellness i SPA. I ceny. Ceny hoteli konferencyjnych i szkoleniowych nad morzem są często astronomiczne. Trzeba to brać pod uwagę. Osobnym problemem jest dojazd. Drogi dojazdowe do miejscowości kurortowych są bardzo często zakorkowane, na trasach duży ruch. Nie każdy będzie chciał stać w korkach kilka godzin nawet za obietnice rewelacyjnego szkolenia. No i oczywiście największą atrakcją będą cieszyły się na szkolenie hotele nad samym morzem, a najlepiej z widokiem na morze. I tu pojawia się problem zakwaterowania. Każdy z uczestników szkolenia będzie chciał pokój z widokiem na morze i będzie się czuł poszkodowany jeśli takiego pokoju n ie otrzyma.

Czy najlepszego hotelu na szkolenie biznesowe szukać nad jeziorem?

To bardzo fajny pomysł. Co prawda ograniczony kalendarzem od maja do września, ale w tym okresie to fajna alternatywa cenowa, pobytowa, dla hoteli szkoleniowych w górach czy hoteli na szklenie nad morzem. W Polsce mamy 3 regiony słynące z jezior i dobrego zaplecza hotelowego na szkolenia – Mazury, Lubuskie i Wielkopolskę. Każdy z tych regionów ma swoje walory i wady, ale warto brać takie scenariusz pod uwagę. Jeśli hotel dysponuje ponadto własną plażą, sprzętem wodnym, to nie ma się nad czym zastanawiać.

Czy najlepsze hotele na szkolenia są w miastach?

Nie mówimy nie. Hotele szkoleniowe w miastach maja swoją ogromna zaletę w dwóch przypadkach – jeśli robi szkolenie jednodniowe i kiedy robimy szkolenie płatne, a dojazd jest jednym z najważniejszych elementów sukcesu. Duże miasta oferują ponadto bardzo szeroki wybór hoteli na szkolenie, jest w czy wybierać i przebierać. Drugim znaczącym elementem jest doświadczenie tych hoteli w organizacji szkoleń, a współpraca z doświadczonym partnerem naprawdę ułatwia życie i zdejmuje z ramion organizatora spora dawkę stresu.

Hotel na szkolenie Warszawa

z oczywistych względów lokalizacja szkolenia w Warszawie będzie naturanym wyborem, dla wielu firm mających siedzibę w Warszawie – jako, że firm i instytucji w samej Warszawie i okolicach jest ponadprzeciętna ilość wydaje się, że również miejsc i hoteli związanymi z branżą szkoleniowa, czy też posiadających miejsca na zorganizowanie szkoleń będzie również bardzo duża ilość.

Hotel na szkolenie Kraków

Kraków – polskie zagłębie hotelowe – bezdyskusyjnie największa ilość hoteli w Polsce jest w województwie małopolskim, a Kraków przebija pod względem ilości hoteli nawet Warszawę. Z uwagi na tą liczbę również tu można postawić tezę, że to również często adwiedzany kierunek związany ze szkoleniami.

Hotel na szkolenie Wielkopolska

Wielkopolska to jak każde województwo duża przestrzeń i trudno powiedzieć co jest powodem traktowania tego województwa w taki wyróżniający się sposób na tle innych województw. Czy to położenie geograficzne, kwestia dobrych połączeń, czy też działania seo wpływają na sugestie co to istotnosci tego wyrażenia – tego nie wiem.

hotel szkolenia warszawa
hotel szkolenie okolice Warszawy
hotel szkolenie
hotel szkolenie okolice warszawy
hotel szkolenie kraków