Konferencje

Konferencje – jakie jest najważniejsze pytanie organizatora szkoleń, konferencji, seminariów czy kongresów? Dlaczego ludzie biorą udział w takich wydarzeniach? Pobierz […]

  Posłuchaj streszczenia:
 

Konferencje – jakie jest najważniejsze pytanie organizatora szkoleń, konferencji, seminariów czy kongresów?

Dlaczego ludzie biorą udział w takich wydarzeniach?

Pobierz wersję pdf: pobierz

Jestem przekonany, że nie ma ostatecznej odpowiedzi, która miałaby zastosowanie do wszystkich. Jako organizatora spotkań konferencyjnych nie uczono mnie odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie uczestniczą w biznesowych wydarzeniach branżowych, jak szkolenie, sympozjum, zjazd czy konferencja.

Nauczyłem się tego z biegiem czasu, obserwując korzyści społeczne i edukacyjne, które kon-fe-ren-cje przynoszą zarówno uczestnikom, prelegentom, jak i sponsorom. Co więcej, żadne dwa wydarzenia nie są takie same i nie wolno mylić konferencji z targami lub innymi rodzajami wydarzeń. Programy dla uczestników mogą być pod tym względem zupełnie inne.

Ten artykuł ma na celu chęć podzielenia się wiedza empiryczną i stara udzielać własnej odpowiedzi na temat powodów, dla których ludzie uczestniczą w konferencjach oraz o tym jakie korzyści konferencja przyniesie uczestnikom, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak wiele bezpłatnych informacji jest dla nas dostępnych w internecie i jak ważny jest nasz czas.

Jakie są główne powody, dla których ludzie uczestniczą w konferencjach?

1. Kontakt bezpośredni

Istotnym powodem, dla którego warto uczestniczyć w konferencji, szkoleniu czy spotkaniu branżowym, jest bezpośrednia styczność z podobnie myślącymi ludźmi z branży. 

Konferencje gromadzą specjalistów z różnych obszarów geograficznych, którzy dzielą wspólną dyscyplinę lub dziedzinę i są (konferencje właśnie) doskonałym sposobem na poznanie nowych ludzi w Twojej dziedzinie.

 Na konferencjach będziesz mógł spotkać ludzi z różnych środowisk, z którymi możesz nie mieć kontaktu w swoim miejscu pracy lub instytucji. W miarę jak budujesz swoją sieć zawodową, takie spotkania są dobrym miejscem spotkań z ludźmi z Twojej branży.

2. Poszerzanie wiedzy i znajdowanie rozwiązań problemów

Z pewnością usłyszysz wiele o rzeczach w swojej dziedzinie, które będą dla ciebie nowe. Mogą to być nowe techniki, nowe rodzaje sprzętu, niepublikowane dane lub czerpać wiedzę od liderów z branży – myślenia i spojrzenia, z którym być może wcześniej nie zetknąłeś się. Konferencje dają Ci możliwość porozmawiania z autorytetami w cztery oczy i dyskusji na temat tego, nad czym pracują. Ludzie z branży mogą nawet doradzić Ci, jak usprawnić swoją pracę. Masz możliwość zadawania prelegentom pytań dotyczących ich pracy i jej uzasadnienia, czego nie możesz zrobić czytając artykuły z czasopism.
ps. albo filtr grzebieniowy – python – filtr do poprawy jakości obrazu – OCR dokumentów

3. Przedsstawnienie swoich pomysłów i pracy innym.

Jest to jeden z bardziej oczywistych powodów, dla których warto uczestniczyć w konferencjach i kongresach: zaprezentować swoją pracę. Dobrą praktyką jest mówienie o tym, co robisz z różnymi osobami z podobnych, pokrewnych i/lub zupełnie innych dziedzin nauki. Prezentacja sprawi, że będziesz bardziej pewny wykonywanej pracy i da ci nowe spojrzenie na swoją pracę, ponieważ ludzie mogą zadawać pytania, które sprawią, że będziesz inaczej myślał o swoim projekcie. Na spotkaniu konferencjnym masz możliwość uzyskania informacji zwrotnej na temat swojej pracy od osób, które nigdy wcześniej jej nie widziały i mogą zapewnić nowe spojrzenie.

4. Dla ludzi, których na konferencji spotkasz

Może się wydawać, że nie jest to rzecz istotna, ale konferencje, branżowe spotkania są również dobrym sposobem na poznanie się z Tobą. Niezależnie od tego, czy jesteś prezesem międzynarodowej firmy lub studentem drugiego roku studiów, możesz spotkać kogoś na posiłku, w sali wystawienniczej lub gdziekolwiek i w ciągu kilku minut, możesz nawiązać kontakt z kimś, kto może mieć ogromny wpływ na Twoją karierę zawodową. Jest to szczególnie ważne, gdy szukasz współpracowników, pomysłów na rozwój i szczerze wierzysz w to co robisz.

5. Dowiedz się więcej.

Jest to podwójna korzyść płynąca z uczestnictwa w takich spotkaniach, ponieważ nie tylko możesz dowiedzieć się czegoś poza swoją dziedziną o innych obszarach badań w Twojej dyscyplinie, ale również uczestnictwo w konferencjach ma wiele sesji dotyczących rozwoju zawodowego i doradztwa zawodowego. Jest szansa, że kiedy idziesz na konferencję, uczestnicy są zjednoczeni przez jeden szeroki temat, ale mają wiele różnych poddziedzin nauki, a wiele projektów będzie multidyscyplinarnych.

Oczywiście, istnieją inne korzyści z uczestnictwa w konferencjach, takie jak znalezienie nowej pracy, rekrutacja wykwalifikowanych ludzi na dane stanowisko, wyjście z biura na kilka dni i wykorzystanie czasu na wizytę w nowym mieście, zdobycie punktów kształcenia ustawicznego poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych, konferencje medyczne itp.

Dlaczego uczestniczysz w konferencjach?

Każdy z nas ma swoje powody do uczestnictwa, ale moim zdaniem obecność na branżowych wydarzeniach znacząco zwiększa zarówno rozwój zawodowy, jak i osobisty, a także zapewnia narzędzia i umiejętności, których nie można nauczyć w domu lub online. Skoncentrowanie na clue problemu na konferencjach pozwala na głębsze zrozumienie tematu, który Cię interesuje. Konferencje są tego przykładem.

Czego możesz oczekiwać, gdy pójdziesz na pierwszą i kolejną konferencję?

  • 1. Poznasz wiele nowych pomysłów i technik. Kreatywność podczas tych wydarzeń jest nierealna. Uwielbiam przebywać w gronie kreatywnych myślicieli…. to naprawdę może sprawić, że twoje własne kreatywne „ja” będzie płynąć szybciej i we właściwym kierunku.
  • 2. Spotykasz się i nawiązujesz kontakty z innymi, którzy są zainteresowani tym samym, czym jesteś (nawet nie wiesz, że jesteś tego częścią(chyba, że wiesz:))). Może to być wielki morale booster. Spotkania z ludźmi o podobnych umysłach nie tylko inspirują, ale stwarzają możliwość budowania partnerstwa i możliwości wspólnego przedsięwzięcia.
  • 3. Konferencje mogą pomóc w odzyskaniu koncentracji na właściwym kierunku rozwoju projektu lub całej firmy.
  • 4. To świetny sposób na nawiązanie kontaktu ze starymi i nowymi przyjaciółmi.
  • 5. Jeśli masz własne produkty i usługi, udział w konferencjach to świetny sposób na znalezienie potencjalnych klientów.
  • 6. Konferencje są zawsze wspaniałymi miejscami, w których można odnowić swoje emocje związane z rodziną lub pracą. Pomagają Ci uświadomić sobie, że każdy ma problemy.
  • 7. Uczestnictwo w konferencjach może znacznie zwiększyć Twoją produktywność.
  • 8. Spotykasz ekspertów i mentorów twarzą w twarz. Kontakt twarzą w twarz jest najbardziej skutecznym narzędziem. Na imprezach branżowych, w których uczestniczę, mówcy konferencyjni są zazwyczaj dostępni, aby rozmawiać i odpowiadać na pytania.
  • 9. Możesz nauczyć się aktualnych strategii, które sprawdzają się u innych. Na imprezach ludzie mają tendencję do rozluźniania się i często dzielą się z tobą swoimi pomysłami i strategiami.
  • 10. Bycie w pobliżu podobnie myślących ludzi jest inspirujące i odświeżające. Daje ci to szansę na „odpoczynek i refleksję”. Odpoczynek od codziennej rutyny. Sesje konferencyjne i czas spędzony w sieci pozwalają ci się zatrzymać, zwolnić, zatrzymać…. i zastanowić. Sale konferencyjne wytrzymają niezależnie, czy są w stolicy, czy miastem w którym chcesz wynająć salę jest Gdańsk 🙂

 


Wyszukiwarka – możecie Państwo wyszukać obiekty na imprezy konferencyjne i uzyskać oferty. Niezależnie od tego czy będzie to Gdańsk, nowoczesne hotele, czy centrum konferencyjne, muzeum czy też centrum Krakowa lub hotel nad jeziorem -warto skorzystać z naszej wyszukiwarki.


Dla organizatora spotkań konferencyjnych istotna może być również ilość miejsc noclegowych – spójność wydarzenia wymaga, aby ilość osób i miejsc nie była różna. Wygodny hotel czy centrum spotkań konferencyjnych, które pomieści odpowiednią ilość osób można wyszukiwać za pomocą naszej wyszukiwarki. Wystarczy przesunąć koło, tak by oznaczyć żądane centrum, a hotel z właściwościami obiektu pojawi się w tabeli.

Wielkość centrum konferencyjne go – ilość miejsc noclegowych, liczba osób, hotele, spa, sala konferencyjna to parametry wyszukiwania.

W zależności jakie imprezy chcemy organizować możemy wybrać – hotel konferencyjny, sale konferencyjne, e konferencje, hotel konferencje, konferencje naukowe 2019, obiekty, obiekty konferencyjne, liczbę osób/miejsc, liczba gwiazdek obiektu, sala.

Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań… Polska – wybierz miasto lub okolice miasta. Strona hotelkonferencyjny.pl oferuje wyszukiwarkę obiektów dla biznesu na eventy, szkolenia, wydarzenie biznesowe. Miejsce jest ważne.