Hotel na konferencje, jak wybrać najlepszy?


Hotel na konferencje, to idealne miejsce na konferencję. Konferencje, szkolenia, kongresy, sympozja – ważne formy biznesowej aktywności, które pomagają rozwijać […]

  Posłuchaj streszczenia:
 

Hotel na konferencje, to idealne miejsce na konferencję. Konferencje, szkolenia, kongresy, sympozja – ważne formy biznesowej aktywności, które pomagają rozwijać się i pomnażać wiedzę. Dla organizatorów konferencji, to prawdziwa droga przez mękę. Do pierwszych, podstawowych i jednym z najważniejszych zadań na początku, poza budżetem konferencji, jest niewątpliwie wybór odpowiedniego miejsca na konferencję. Żeby konferencja okazała się sukcesem, nie wystarczą prelegenci. Równie kluczowym staje się miejsce, w którym impreza zostanie zorganizowana, technikalia i atmosfera.

Pobierz dokument: [PDF 691 KB]

Szukaj hotelu: sale konferencyjne wrocław sale konferencyjne warszawa

hotel na konferencje Grafika: jak wybrać hotel na konferencje – który będzie dla nas najlepszy

Hotele jako miejsca konferencyjne

Bardzo popularnymi miejscami, popularniejszymi od centrów konferencyjnych i biurowców z salami szkoleniowymi,  na organizację konferencji stają się hotele  na konferencje o wysokim standardzie. Posiadając zaplecze noclegowe i bardzo duży wybór sal, okazują się być bardzo atrakcyjne pod aspektem praktycznym.

Dobry hotel na konferencje – czy to połowa sukcesu?

Jednak aby kongres, sympozjum, szkolenie, czy konferencja okazały się sukcesem, należy je zorganizować w miejscu spełniającym szereg wymagań. Po pierwsze uczestnicy konferencji są przyzwyczajeni do konferencji, szkoleń, a jednocześnie stają się coraz bardziej wymagający jeśli chodzi o komfort podczas samej konferencji, jak i poza nią. Równie istotnym elementem, poza sama konferencją, stają się także poza konferencyjne rozrywki, możliwość atrakcyjnego zagospodarowania czasu wolnego i komfort noclegów.

Mała, wielka sala konferencyjna

Konferencje i szkolenia pozwalają podnosić kwalifikacje, zwiększać zakres wiedzy i umiejętności oraz umożliwiają wymianę doświadczeń, ale także wzmacniają i budują integrację z branżą i pracownikami. Coraz częściej organizują je nie tylko duże firmy. Ich potencjał dostrzegły także mniejsze przedsiębiorstwa. Dlatego dzisiejsze centra konferencyjne, jak i hotele na konferencję muszą mieć ofertę zarówno dla dużych imprez konferencyjnych, jak i małych spotkań szkoleniowych. Atutem wybranego hotelu konferencyjnego powinna być małe i duże sale konferencyjne. Dobrze będzie, jeśli organizator konferencji otrzyma możliwość wyboru jednej z nich.

Hotel na konferencje – wyposażenie jest bardzo ważne

Konieczne jest także zwrócenie uwagi na to, czy wybrana sala konferencyjna posiada odpowiednie wyposażenie, które umożliwi komfortowe poprowadzenie przedsięwzięcia. Ważny jest sprzęt nagłośnieniowy i audiowizualny, a nawet komfort samych krzeseł konferencyjnych. Nierzadko trzeba będzie spędzić na nich kilka godzin podczas konferencji.

Centrum konferencyjne kontra hotel konferencyjny

Przewaga hotelu konferencyjnego nad centrum konferencyjnym jest taka, że w hotelu można zakwaterować uczestników wydarzenia w tym samym miejscu, w którym się ono odbywa. Znikają wszelkie problemy związane z dojazdem oraz zapewnieniem posiłków. Mamy więc już dwa kryteria wyboru hotelu na konferencję: – musimy wziąć pod uwagę hotel konferencyjny, posiadający wystarczającą ilość miejsc noclegowych, – oraz wybór sal konferencyjnych na tyle przestronnych, aby pomieścić uczestników konferencji.

Co przemawia za wyborem hotelu na konferencje?

Za wyborem hotelu przemawia jeszcze jeden argument, poza zakwaterowaniem uczestników w tym samym miejscu. Wyżywienie, czyli catering konferencyjny, zapewnienie posiłków przygotowanych na miejscu, wydawanych na miejscu i jednocześnie z szerokim wachlarzem wyboru oraz elastyczną ofertą,  znacznie ułatwiają prowadzenie konferencji już w trakcie jej trwania. A więc jako trzecie kryterium wyboru hotelu na konferencję pojawia się obszerna sala restauracyjna mogąca pomieścić uczestników konferencji, ale jednocześnie, a może równie ważne, będąca w stanie sprawnie i szybko wydać posiłki naszym gościom.

Uwagi końcowe

Oczywiście nie powinno się brać pod uwagę jedynie tego, jak wyposażone i pojemne są sale szkoleniowe czy konferencyjne, hotel i restauracje. Równie istotną sprawą jest to, by uczestnicy konferencji dobrze czuli się w wybranym hotelu i mieli możliwość wypoczynku. Krajobrazy, wygodne pokoje i dodatkowe atrakcje z pewnością poprawią opinię o organizacji i organizatorze konferencji. Oferta konferencyjna jest bardzo szeroka – jest w czym wybierać.


Szukasz hotelu na konferencję?

Zapraszamy na naszą stronę główną tam znajdziesz wyszukiwarkę, z której skorzystasz zawsze za darmo: Wyszukaj hotel na konferencje

Jak znaleźć hotel konferencyjny?

Warto zapoznać się z naszym artykułem Hotel na konferencje, jak wybrać najlepszy? lub skorzystać z naszej wyszukiwarki hoteli

Szukaj hotelu konferencyjnego: jaki region Polski Cię interesuje?

Wybierz miasto, region, krainę geograficzną Wielkopolska Dolny Śląsk Mazury Tatry? Sprawdź, wyszukaj zapytaj.

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.