Przyszłość branży eventowej


Przyszłość branży eventowej. „Kiedy jedne drzwi się zamykają, drugie się otwierają, ale często wpatrujemy się w zamknięte drzwi tak długo […]

Przyszłość branży eventowej.

„Kiedy jedne drzwi się zamykają, drugie się otwierają, ale często wpatrujemy się w zamknięte drzwi tak długo i z takim żalem, że przegapiamy te, które się przed nami otworzyły”. W niedalekiej przyszłości znacznie więcej osób, szczególnie w branży eventowej, pozna wartość tych słów. 

Celem stworzenia wydarzenia może być między innymi zwiększenie zysków firmy, świętowanie, rozrywka lub cel charytatywny. Konferencje i wystawy, wydarzenia biznesowe i seminaria, marketing i fundraising, muzyka i występy artystyczne, sport, festiwale, pokazy handlowe i debiuty produktów to jedne z najbardziej popularnych wydarzeń. Organizacje korporacyjne, organizacje publiczne i organizacje pozarządowe (NGO) są znaczącymi interesariuszami w branży eventowej.

Oczekiwano, że największy wzrost odnotują wydarzenia muzyczne, sportowe i korporacyjne oraz seminaria. Obecna pandemia ma wyraźnie szkodliwy wpływ na branżę eventową i wszystkie branże hotelarskie, ponieważ wydarzenia wymagają wszystkich rodzajów usług hotelarskich.

Pandemia miała znaczący wpływ na cały biznes związany z organizacją wydarzeń. Z powodu epidemii, większość wydarzeń została odwołana lub przełożona. Według ostatniego badania przeprowadzonego przez Meeting Professional International (MPI) z powodu pandemii COVID-19, 96 procent agencji eventowych musiało odwołać wydarzenia, a w ciągu kolejnych miesięcy, ponad połowa planistów i 73% dostawców przewiduje negatywny wpływ ekonomiczny na ich firmę. 21 proc. uważa, że w ciągu najbliższych miesięcy wystąpi negatywny wpływ ekonomiczny na ich działalność.

Przyszłość branży eventowej. Jednak jest światełko w tunelu. Tylko trzeba dotrwać do niego. Oczekuje się bowiem, że branża eventowa ustabilizuje się po 2023 r.

Rzesze pracowników branży eventowej zostało zwolnionych, ponad połowa właścicieli agencji eventowych stwierdziło, że straciło niemal wszystkie pieniądze. Wiele osób opuściło branże. Jest oczywiste, że epidemia dotknęła wielu profesjonalistów i społeczności związane z organizacją wydarzeń.

Przyszłość branży eventowej. Jednak na końcu tunelu jest promyk nadziei. Branża hotelarska odbija się od dna. Ci, którzy pozostali w branży, zostali zmuszeni do przekształcenia wydarzenia na żywo w wydarzenie wirtualne.

W 2020 roku około 73 procent profesjonalistów z branży eventowej zmieniło styl imprezy z bezpośredniego na wirtualny. Jednak 24% ankietowanych nie była w stanie tego zrobić. Zmiana nie jest prosta. 

Przekształcenie wydarzenia twarzą w twarz w wydarzenie wirtualne wiąże się z dużym wyzwaniem. Wiele osób odeszło z branży z powodu wydaje się prozaicznej przeszkody, ponieważ nie są wystarczająco przeszkoleni w zakresie technologii, aby zapewnić uczestnikom doskonałe wrażenia. Tylko 53% ankietowanych eventowców stwierdziło, że zna się na technologii lub uważa się za osoby obeznane z technologią.

Przyszłość branży eventowej. Specjaliści uważają, że wydarzenia wirtualne i hybrydowe będą istniały jeszcze przez długi czas, ponieważ bezpieczeństwo wydarzeń twarzą w twarz jest niejasne. Nie wiadomo, kiedy ustabilizują się rządowe ograniczenia pojemności, złagodzone zostaną ograniczenia sanitarne, a wizerunek branży jako bezpiecznego i zdrowego środowiska zostanie przywrócony.

Przyszłość branży eventowej

Przyszłość branży eventowej

Według ankiety Event MB większe działania mają rozpocząć się w 2023 roku, ponieważ duże wydarzenia wymagają miesięcy na przygotowanie, a duże imprezy międzynarodowe mogą nie być możliwe aż do 2024 roku.

Przyszłość branży eventowej. Jest jeszcze jedna istotna przeszkoda dla branży. Setki tysięcy pracowników zatrudnionych w branży eventowej w okresie przed pandemią zostało zwolnionych z pracy. Setki tysięcy całkowicie porzuciło ten sektor. Nie dotyczy to tylko sektora eventowego; dotyczy to również wielu zawodów w branży hotelarskiej. W przyszłości spowoduje to znaczną próżnię w liczbie potencjalnych pracowników w branży eventowej i hotelarskiej. Branża eventowa powróci do czasów świetności sprzed pandemii, ale nie w najbliższym czasie.

W obliczu prognozowanego dalszego rozwoju branży, jest to doskonały moment dla aspirujących i doświadczonych profesjonalistów na podniesienie ;ub zmianę kwalifikacji. Na chwilę obecną nie wiadomo, ile osób zdecydowało się na ten krok.

A najlepszy hotel konferencyjny na event znajdziecie w bezpłatnej wyszukiwarce hoteli konferencyjnych www.hotelkonferencyjny.pl.  

Tags

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.