Hotel to nie tylko hotel


Hotel to nie tylko hotel. Wiele osób publicznych zdecydowało się na półstały lub stały pobyt w hotelach. Projektantka mody Coco […]

Hotel to nie tylko hotel. Wiele osób publicznych zdecydowało się na półstały lub stały pobyt w hotelach. Projektantka mody Coco Chanel mieszkała w hotelu Ritz w Paryżu przez ponad 30 lat. \Wynalazca Nikola Tesla mieszkał przez ostatnie dziesięć lat swojego życia w hotelu New Yorker, aż do śmierci w swoim pokoju w 1943 r. Larry Fine (z The Three Stooges) i jego rodzina mieszkali w hotelach, ze względu na jego ekstrawaganckie nawyki wydawania pieniędzy i niechęć żony do sprzątania. Najpierw mieszkali w hotelu President w Atlantic City w New Jersey, gdzie wychowała się jego córka Phyllis, a następnie w hotelu Knickerbocker w Hollywood. Dopiero pod koniec lat 40. Fine kupił dom w dzielnicy Los Feliz w Los Angeles. Hotel Waldorf-Astoria i powiązane z nim wieże Waldorf Towers były przez lata domem wielu znanych osób, w tym byłego prezydenta Herberta Hoovera, który mieszkał tam od końca swojej prezydentury w 1933 r. do śmierci w 1964 r. Generał Douglas MacArthur mieszkał w apartamencie Waldorf Towers przez ostatnie 14 lat.

Kompozytor Cole Porter spędził ostatnie 25 lat swojego życia w apartamencie w Waldorf Towers. Miliarder Howard Hughes mieszkał w hotelach przez ostatnie dziesięć lat swojego życia (1966-76), głównie w Las Vegas, a także w Acapulco, Beverly Hills, Bostonie, Freeport, Londynie, Managui, Nassau, Vancouver i innych.
Vladimir Nabokov i jego żona Vera mieszkali w Montreux Palace Hotel w Montreux, w Szwajcarii od 1961 roku do jego śmierci w 1977 roku.

Aktor Richard Harris mieszkał w Savoy Hotel podczas pobytu w Londynie. Archiwistka hotelowa Susan Scott opowiada anegdotę, że kiedy wynoszono go z budynku na noszach na krótko przed jego śmiercią w 2002 r., podniósł rękę i powiedział jadącym „to przez to jedzenie”. Egipski aktor Ahmed Zaki mieszkał przez ostatnie 15 lat w hotelu Ramses Hilton w Kairze. Brytyjski przedsiębiorca Jack Lyons mieszkał w hotelu Mirador Kempinski w Szwajcarii przez kilka lat, aż do swojej śmierci w 2008 r.

Amerykańska aktorka Elaine Stritch mieszkała w hotelu Savoy w Londynie przez ponad dziesięć lat. Urugwajsko-argentyński kompozytor tanga Horacio Ferrer mieszkał prawie 40 lat, od 1976 r. do swojej śmierci w 2014 r., w apartamencie w hotelu Alvear Palace w Buenos Aires, jednym z najbardziej ekskluzywnych hoteli w mieście. Hotel to nie tylko hotel.

 

 

Tags

marek

Administrator