Konferencje naukowe

W porównaniu z przeszłością jest dziś mnóstwo konferencji naukowych. W ten sposób dochodzimy do prostego pytania: „Dlaczego należy brać udział […]

  Posłuchaj streszczenia:
 

W porównaniu z przeszłością jest dziś mnóstwo konferencji naukowych. W ten sposób dochodzimy do prostego pytania:

„Dlaczego należy brać udział w konferencji naukowej?”

Poniżej znajduje się kilka powodów, dla których ludzie mówią, że uczestniczą w konferencjach naukowych.

Przedstawienie referatu

Przedstawienie referatu jest jednym z głównych celów uczestnika. Prowadzący będzie miał możliwość wygłoszenia referatu przed kolegami z tych samych lub podobnych kierunków studiów i będzie mógł otrzymać pozytywną informację zwrotną i konstruktywną krytykę swoich badań. Wymiana poglądów na tematy związane z dziedzinami zainteresowań tworzy więzi dla przyszłej współpracy na całym świecie. Znam wiele przykładów ludzi, którzy kiedyś byli uczestnikami konferencji, a teraz wspólnie opracowują projekty badawcze i piszą referaty.

Tworzenie sieci dla przyszłej współpracy

Udział w konferencji jest okazją do budowania sieci kontaktów z innymi naukowcami i ekspertami z tej samej lub podobnej dziedziny studiów na całym świecie oraz do wymiany myśli na temat najnowszych osiągnięć i przełomów technologicznych. Jest to okazja do poszerzenia wiedzy, którą posiadamy, oraz do zwiększenia wydajności w osiąganiu celów instytucjonalnych. Konferencje gromadzą ludzi, którzy dzielą wspólną dyscyplinę z różnych części świata, łącząc różne formy pomysłów, które składają się na coś większego. W miarę jak stajesz się coraz bardziej aktywny i uczestniczysz w konferencjach, budujesz sieć ludzi, którzy mogą podnieść swój kaliber pracy na wyższy poziom, osiągając wspólne cele.

Konferencje naukowe – publikacja

Kolejnym częstym powodem uczestnictwa w konferencji naukowej jest bez wątpienia publikacja. Obrady konferencji są zawsze dobrym sposobem na publikację i indeksowanie badań. Będziesz miał zwykle również możliwość opublikowania swoich badań w jednym z branżowych czasopism naukowych.

Socjalizacja i czynnik kulturowy

Poznanie nowych ludzi z różnymi kulturami i dyspozycjami oświeca Twój sposób myślenia w Twoim kierunku studiów. Będziesz świadkiem wielu różnych aspektów i rozwiązań, które istnieją w tych samych sprawach. Będziesz miał również okazję spotkać się z kolegami podczas przerw kawowych, obiadów i zajęć towarzyskich. Wyobraź sobie konferencję bez socjalizacji i poznawania tradycji kulturowych innych ludzi? Nie da się tej korzyści odpowiednio podsumować.

Podróżowanie

Konferencja naukowa to świetny sposób na „zerwanie” z obowiązkami akademickimi na uniwersytecie i odkrycie różnych miejsc. Możesz być pewien, że po powrocie do swojej instytucji po konferencji poczujesz się zrelaksowany i odświeżony.

Dowiedz się, co nowego

Ważne jest, aby dowiedzieć się, co nowego w Twojej dziedzinie studiów, aby przetrwać w dyscyplinie akademickiej. Na konferencjach naukowych będziesz na bieżąco informowany o nowych ustaleniach, które miały miejsce. Jest to jeden z głównych powodów, dla których należy wziąć udział w konferencji naukowej.

Koncentracja i energia osób o podobnych poglądach

Kiedy ktoś uczestniczy w konferencji naukowej, na pewno spotka się z ludźmi tej samej rangi, o tym samym sposobie myślenia i celach. Jest to czynnik motywacyjny, ponieważ aspiruje się do przezwyciężenia lęków i spełnienia swoich marzeń.

Wartość dodana z badań naukowych

Dla studentów i badaczy konferencje naukowe ułatwiają prowadzenie badań na dany temat. Zapewniają one dostęp do różnych działań badawczych związanych z danym tematem, z uwzględnieniem bieżących wyników i oczekiwanych w związku z nimi zmian.

Wnioski

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, uczestnictwo w konferencji stało się „koniecznością” do przetrwania w dyscyplinie naukowej. Wielu naukowców uświadomiło sobie ten fakt, ponieważ liczba konferencji i uczestników dramatycznie wzrasta.
Czy przy tak wielu sposobach uczenia się w dzisiejszych czasach – od mediów społecznościowych i filmów online, po webinaria, seminaria internetowe i czytanie blogów – naprawdę minęły już dni, w których musimy spędzać czas podróżując na konferencje i uczestnicząc w nich? Nie!

1. Możliwości tworzenia sieci kontaktów

Jest to jeden z najbardziej popularnych powodów, dla których ludzie powołują się na udział w konferencji. A komu nie podoba się możliwość poznania i poznania nowych ludzi, którzy pracują w branży? Podczas gdy Ty możesz szukać nowych możliwości biznesowych poprzez swoją sieć, na pewno spotkasz też kilku starych przyjaciół.
Niezależnie od tego, czy jesteś prezesem międzynarodowej firmy lub studentem drugiego roku studiów, nawet będąc na branżowej imprezie po raz pierwszy, można spotkać kogoś na posiłku, w sali wystawowej, lub gdziekolwiek i w ciągu kilku minut, można nawiązać kontakt z kimś, kto mógłby znacząco poprawić Twój biznes.
Kluczowe jest również tworzenie sieci na portalach społecznościowych podczas imprezy.

2. Odświeżanie swojej pasji do tego, co robisz

Czasami łatwo jest ugrzęznąć w codziennym życiu, a jeśli czujesz się wyczerpany, konferencja branżowa może pomóc przywrócić entuzjazm. Na konferencjach zwykle panuje niemal namacalny szum, wynikający z faktu, że wszyscy jesteśmy w tym stale rozwijającym się świecie handlu i że w zasadzie to uwielbiamy.
Oglądanie kogoś, kogo podziwiasz będącego w swoim żywiole, dzielenie się swoimi doświadczeniami może tylko zainspirować Cię do działania. Usłyszawszy, co zrobili, aby projekty działały, lub jak przenieśli swój własny biznes na wyższy poziom, motywuje Cię do działania i pomaga Ci rozpoznać, co jest osiągalne.

3. Dowiedz się o trendach

Zobacz, co nowego i nie zostawaj w tyle. Na konferencjach dowiesz się o najnowszych, najbardziej innowacyjnych trendach w nowych technologiach i procesach biznesowych. Bądź na bieżąco i bądź jednym z pierwszych osób zaznajomionych z tymi innowacjami. Konferencje to uczta edukacyjna.

4. Znajdź rozwiązania na „wąskie gardła” w swoim biznesie.

Jest szansa, że nie jesteś jedyną osobą z pewnym problemem, a dobra konferencja zapewni ci przynajmniej jedną chwilę olśnienia. Może to być moment, kiedy słuchając prelegenta omawiamy projekt, rozwiązanie, które znaleźli za pomocą technologii lub praktyki, które rozwiązało problem, albo po prostu wypicie drinka z kimś innym w branży podczas sesji sieciowych. Pozostawienie czasu poza biurem, z dala od laptopa, może być najbardziej efektywnym sposobem na znalezienie tej nieuchwytnej rozdzielczości.

5. Punkt kompleksowej obsługi dla produktów i usług

Pod jednym dachem masz wszystkie najnowsze informacje na temat tego, co jest istotne dla Twojej firmy. Na większości konferencji znajdziesz ludzi, którzy zapewniają wiedzę, marketing, rekrutację, powierzchnię biurową, rozwiązania techniczne, a to nie wspominając o wszystkim, co zyskasz ucząc się, jak produkty i usługi były wykorzystywane w trakcie rozmów.

konferencje naukowe
Icon
2020-12-17
Prezentacja popiersia Ferdynanda Ruszczyca
...prezentującą dorobek Ferdynanda Ruszczyca. Z okazji rocznicy odbywa się także wirtualna konferencja naukowa poświęcona malarzowi. Natomiast Ambasada RP w Mińsku wydała album „Ferdynand Ruszczyc – obywatel niepodległej”. Jest on poprzedzony słowem...

Icon
2020-12-17
Karol Pniak bohater niezapomniany
...samolotu, którym latał m.in. Karol Pniak. W lutym 2019 w Jaworznie odbyła się konferencja naukowa pt. „Asy polskiego lotnictwa”, zorganizowana przez Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich. W kaplicy Matki Bożej Loretańskiej, patronki lotników...

Icon
2020-12-17
Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” w gniewskiej jedynce
Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” w gniewskiej jedynceWe wtorek, 15 grudnia Maciej Czarnecki Burmistrz Miasta i Gminy Gniew spotkał się ze zdolnymi uczniami...

Icon
2020-12-16
O przyszłości muzyki i nowych technologiach – Akademia Muzyczna zapowiada dziewiątą, wirtualną...
W dniach 17 i 18 grudnia odbędzie się IX Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Neofonia”. W jej programie znajduje się nie tylko wiele paneli dyskusyjnych na temat wpływu szeroko pojętych nowych technologii na muzykę i jej...

Icon
2020-12-16
Kół Naukowych sposoby na COVID-19 | plan konferencji
Konferencja naukowa pt. „Kół Naukowych sposoby na COVID-19, czyli jak radzić sobie z funkcjonowaniem w trudnych czasach” odbędzie już w najbliższy piątek, 18 grudnia. Celem...

Icon
2020-12-16
„Ciało widza”. Rusza międzynarodowa konferencja naukowa
Już dzisiaj rozpoczyna się druga edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Teatralność – Antyteatralność” o temacie przewodnim „Ciało widza”. Wydarzenie organizują Instytut Neofilologii Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej wraz z...

Icon
2020-12-15
http://twitter.com/PiotrW1966/status/1338938005776691200
Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” w gniewskiej jedynceWe wtorek, 15 grudnia Maciej Czarnecki Burmistrz Miasta i Gminy Gniew spotkał się ze zdolnymi uczniami...

Icon
2020-12-15
Krzysztof Zanussi, Jan Mela, Rafał Porzezinski - trwa festiwal Vitae Valor w Tarnowie - Radio RDN
Michał Legan OSPPE, filmoznawca i dyrektor artystyczny Festiwalu.W programie festiwalu znalazły się także debaty młodzieżowe, koncerty, konferencja naukowa i gra miejska.Na zakończenie festiwalu, 17 grudnia, organizatorzy przewidzieli koncert...

Icon
2020-12-15
http://twitter.com/HKonferencyjny/status/1338755737724530689
Michał Legan OSPPE, filmoznawca i dyrektor artystyczny Festiwalu.W programie festiwalu znalazły się także debaty młodzieżowe, koncerty, konferencja naukowa i gra miejska.Na zakończenie festiwalu, 17 grudnia, organizatorzy przewidzieli koncert...

Icon
2020-12-15
Międzynarodowa konferencja naukowa w Zespole klasztornym w Ratowie. Relacja
Augsburg i Poczdam to dwa wiodące ośrodki sztuki rokoko, która promieniowała na całą Europę Środkowo-Wschodnią i dotarła również do Ratowa – to jedna z konkluzji referatów zaprezentowanych podczas zdalnej międzynarodowej konferencji naukowej, która...

Icon
2020-12-14
http://twitter.com/Adbodnar/status/1338564031557349379
Augsburg i Poczdam to dwa wiodące ośrodki sztuki rokoko, która promieniowała na całą Europę Środkowo-Wschodnią i dotarła również do Ratowa – to jedna z konkluzji referatów zaprezentowanych podczas zdalnej międzynarodowej konferencji naukowej, która...

Icon
2020-12-14
Miechów 2019
Około godziny 10:00 docieram do Domu Kultury w Miechowie gdzie ma się rozpocząć konferencja naukowa organizowana w 200-lecie kasaty miechowskiego domu generalnego Zakonu Kanoników Regularnych Stróżów Świętego Grobu Pańskiego w Jerozolimie – znanych...

Icon
2020-12-14
30. Mikołajki Folkowe dobiegły końca
Jubileusz był nie tylko okazją do wsłuchania się różne interpretacje ludowych brzmień. Wydarzenie otworzyła Międzynarodowa Konferencja Naukowa Folk-folklor-folkloryzm.O współczesnym definiowaniu tych pojęć mówił profesor Piotr Grochowski z...

Icon
2020-12-14
Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: Transformacje prawa polskiego w dobie COVID.
Szanowni Państwo!Epidemia COVID jest zjawiskiem, którego wystąpienia, skali i następstw nie można było przewidzieć. W chwili obecnej nie jest również możliwe udzielenie jednoznacznej odpowiedzi czy, kiedy i w jaki sposób uda się przezwyciężyć...

Icon
2020-12-14
Prymas Tysiąclecia kształtował Polaków | konferencja naukowa
„Prymas Wyszyński jako postać kształtująca polskie społeczeństwo” – pod takim hasłem Fundacja Niezależnych Inicjatyw Studenckich im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego organizuje konferencję naukową, poświęconą Prymasowi Tysiąclecia. Odbędzie się ona 16...

Icon
2020-12-14
Wiosenne Dni Biblijne - Bądź mocny i okaż się mężem
W ramach Dni Zofii Kossak, 23 kwietnia br. na Kul-u Jana Pawła II, odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Każda rocznica jest skrótem, syntezą. Miło nam poinformować, że nasz Profesor, ks. prof. Krzysztof Góźdź, pracownik...

Icon
2020-12-14
[ONLINE] Konferencja Naukowa pn. „Wskaźniki edukacji włączającej – dawne dylematy...
Zmiany wprowadzane w ostatnich latach w systemie edukacji obejmują m.in. działania na rzecz realizacji idei edukacji włączającej, której podstawowym celem ma być zwiększanie szans edukacyjnych wszystkich uczących się podmiotów poprzez zapewnianie im...

Icon
2020-12-13
http://twitter.com/TurkawkaPL/status/1338135302083317760
Zmiany wprowadzane w ostatnich latach w systemie edukacji obejmują m.in. działania na rzecz realizacji idei edukacji włączającej, której podstawowym celem ma być zwiększanie szans edukacyjnych wszystkich uczących się podmiotów poprzez zapewnianie im...

Icon
2020-12-12
Ogólnopolska Konferencja Naukowa dotycząca dyrektywy w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych
16 grudnia w godz. 9.00 do 15.00 odbywać się będzie Ogólnopolska Konferencja Naukowa Online pt. „Dyrektywa w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym w przededniu implementacji i orzeczenia TSUE”. Spotkanie...

Icon
2020-12-11
Nowe wydanie czasopisma – Sozosfera
...„Południe”; GEA Westfalia Separator – stacja odwadniania osadów w Kartuzach; V Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”; Nowe wyzwania, nowe możliwości Hybrydowe spotkanie branży bezwykopowej; Nowe inwestycje...

Icon
2020-12-11
Edukacyjny materiał filmowy na temat Sofíí Casanovy
...wyprodukowany w związku z Międzynarodową Konferencją Naukową „Wolność słowa i informacji w Polsce i Hiszpanii w wieku XX” z... Okazją do powstania tego obrazu była Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Wolność słowa i informacji w Polsce i Hiszpanii w...

Icon
2020-12-11
III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Polityka społeczna w XXI wieku. Spójność w trójwymiarze
Koło Naukowe Polityki Ekonomicznej i Społecznej UAM już po raz trzeci organizuje Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polityka społeczna w XXI wieku. Spójność w trójwymiarze”. Konferencja w tym roku odbywa się w formie online 17 – 18 grudnia 2020 r...

Icon
2020-12-11
[ONLINE] Konferencja Naukowa pn. "Wskaźniki edukacji włączającej – dawne dylematy...
Data wydarzenia: 16 grudnia 2020 r.Godziny: 12:00–20:00Miejsce: W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie spotkanie to będzie zorganizowane w formie zdalnej na:Zoom Video WebinarsOrganizatorzy: Ministerstwo Edukacji i Nauki...

Icon
2020-12-11
Rusza tarnowski X Festiwal Filmowy "Vitae Valor"
Michał Legan, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego "Vitae Valor".Program - w którym znalazło się m.in. dziewięć seansów filmowych, konferencja naukowa, dwa koncerty, wystawa i trzy debaty - oraz więcej informacji o festiwalu można znaleźć na...

Icon
2020-12-10
Krynica 2020
Krynica 202066. Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB mimo trudnej sytuacji epidemicznej odbyła się i przeszła do historii. Po raz pierwszy...

Icon
2020-12-10
Włodzimierz Bernacki: Pakiet wolnościowy jest tylko pierwszym krokiem
Trudno sobie wyobrazić debatę, która miałaby na celu podważanie dogmatów wiary i Kościoła katolickiego.Drugi przykład. We wtorek odbyła się konferencja naukowa "Przyszłość UE. Budżet i praworządność" organizowana przez Instytut Wymiaru...

Icon
2020-12-10
Jubileusz Mikołajek Folkowych w nowej odsłonie
Program festiwaluczwartek, 10 grudnia 202009:00 – Międzynarodowa Konferencja Naukowa Folk – folklor – folkloryzmpiątek, 11 grudnia 202009:00 – Międzynarodowa Konferencja Naukowa Folk – folklor – folkloryzm20:00 – Magia Głosów – koncert...

Icon
2020-12-09
CfP: Gatunki literatury antycznej oraz sesja dydaktyczna
w Poznaniu odbędzie się CIX Zjazd Polskiego Towarzystwa Filologicznego połączony z konferencją naukową zatytułowaną Gatunki literatury antycznej. Tradycja, recepcja i współczesna refleksja literaturoznawcza oraz z sesją dydaktyczną. Zgłoszenia...

Icon
2020-12-09
Zbigniew Ziobro: „Trzeba do końca walczyć o interes Polski!”
co/EiBJbl6hGA@WaszczykowskiW#po1traktaty pic.twitter.com/Cp9vo9U2qi— Zbigniew Ziobro | SP (@ZiobroPL) December 8, 2020Konferencja naukowa „Przyszłość UE. Budżet i praworządność”Istnieje spór co do wizji, jak ma wyglądać Unia Europejska i jaką...

Icon
2020-12-09
Harmonogram II Ogólnopolskiej Przyrodniczej Konferencji Naukowej „Mater naturae” – osiągnięcia...
Szanowni Państwo,już 11 grudnia odbędzie się Ogólnopolska Przyrodnicza Konferencja Naukowa „Mater naturae” – osiągnięcia, wyzwania i problemy nauk przyrodniczych Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzenia.Konferencja rozpocznie...