Udział w konferencji


Udział w konferencji może być jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej kariery. Konferencje, to świetny sposób na […]

Udział w konferencji może być jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej kariery.

Konferencje, to świetny sposób na poznanie nowych ludzi lub nawiązanie kontaktu z osobami, które znasz od dawna. Są one również świetne do przypadkowych spotkań. Pamiętaj, aby poświęcić czas na udział w spotkaniach po konferencji, to świetna okazja, aby połączyć się z ludźmi w bardziej swobodnym otoczeniu.    

Udział w konferencji

Udział w konferencji

Jeśli znasz osoby, z którymi chcesz się spotkać lub poznać, które będą uczestniczyć w konferencji (klienci, dostawcy, znajomi znajomych), skontaktuj się z nimi kilka tygodni przed konferencją, aby umówić się na spotkanie przy kawie lub lunchu, gdy będziesz na konferencji. Na około tydzień przed konferencją wyślij przypomnienie o tym, gdzie i kiedy odbędzie się konferencja, a także program spotkania. Poinformuj swoich kluczowych klientów, że będziesz uczestniczył w konferencji lub targach.    

Wykorzystaj swoją stronę internetową, aby ogłosić wydarzenie i zaprosić ludzi do odwiedzenia Twojego stoiska. Dowiedz się, kto jeszcze będzie uczestniczył w wydarzeniu i opracuj plan komunikacji z kluczowymi przedstawicielami. Upewnij się, że opracowałeś plan działania, który zostanie wdrożony do następnego spotkania. Upewnij się, że powiązałeś cele konferencji z ogólną strategią biznesową.   

Upewnij się, że zapoznałeś się z agendą spotkania z wyprzedzeniem, aby lepiej się przygotować do udziału w konferencji.     

Jeśli masz zamiar przeprowadzić telekonferencję lub wideokonferencję, wyślij kopie materiałów z wyprzedzeniem, aby rozmówcy mieli je pod ręką podczas rozmowy.     

Niezależnie od tego, czy jesteś wystawcą czy uczestnikiem konferencji, możesz chcieć porozmawiać z prelegentami, spotkać się z liderami branży i nawiązać kontakty z wieloma innymi osobami, aby jak najlepiej wykorzystać swój udział w  konferencji.

Możesz być zwiedzającym, możesz mieć stoisko firmowe, aby zaprezentować produkty lub usługi, a nawet możesz być prelegentem. Dzięki dokładnemu planowaniu, możesz w pełni wykorzystać swój udział w konferencji i wykorzystać wszystkie potencjalne możliwości biznesowe. 

Podczas spotkań otrzymujesz wiele nowych informacji, inspiracji i połączeń, a jedną z najlepszych rzeczy, jaką możesz zrobić z tymi zasobami, jest podzielenie się nimi z kolegami i współpracownikami.

Spotkania to czas na poznawanie nowych ludzi i rozwijanie relacji, które już posiadasz. Jeśli uda Ci się nawiązać kontakt z ludźmi, na których Ci zależy, a zwłaszcza jeśli możesz ułatwić im pracę, odwdzięczą Ci się tym samym. Jeśli uda Ci się przeprowadzić krótką, przyjemną rozmowę z tymi ludźmi i wywrzeć na nich dobre wrażenie, będą o Tobie pamiętać.     

To tylko niektóre z wielu sposobów, aby uczynić udział w konferencji bardziej efektywnym. To tylko kilka z wielu praktycznych sposobów, aby poprawić jakość Twojego udziału w konferencji.    

A idealny hotel konferencyjny na konferencję znajdziesz w bezpłatnej wyszukiwarce hoteli konferencyjnych www.hotelkonferencyjny.pl.

Tags

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.