Konferencje Gdańsk

Gdańsk (kaszub. Gduńsk, niem. Danzig, łac. Gedanum, Dantiscum) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce w województwie pomorskim, położone […]

  Posłuchaj streszczenia:
 

Gdańsk (kaszub. Gduńsk, niem. Danzig, łac. Gedanum, Dantiscum) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.

Konferencje Gdańsk

Miasto jest dużym ośrodkiem konferencyjnym, który posiada 140 hoteli konferencyjnych
Łączna liczba pokoi hotelowych w obrębie tego miasta i okolic (do 30km) to 6376, co do łącznej liczby sal konferencyjnych 435, liczba łóżek hotelowych 17094, ilość hoteli ze spa: 36.


Gdańsk z 466 631 mieszkańcami zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a siódme miejsce pod względem powierzchni – 261,96 km². Ośrodek aglomeracji trójmiejskiej, nazywaną też gdańską, wraz z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto.

Miasto Gdańsk jest uważane za największe miasto portowe w Polsce i jest również największym miastem nad Morzem Bałtyckim. Uważa się, że nazwa Gdańsk pochodzi od duńskiego słowa oznaczającego „dobry”. Gdańsk jest ważnym ośrodkiem politycznym, gospodarczym i kulturalnym dla Polski. Gdańsk to również ważny ośrodek turystyczny.

Miasto Gdańsk jest znane jako miejsce, gdzie narodził się ruch robotniczy Solidarność. Jednak samo miasto istniało na długo przed rokiem 1980, a jego kultura jest bardzo odmienna od otaczającego go regionu. Architektura jest mieszanką typowo północnoeuropejską i polską; wpływy francuskie i niemieckie są dość silne. Jest to wspaniałe miasto do spaceru w, jak większość atrakcji są w ciągu kilku przecznic od siebie.

Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego, a kiedyś był stolicą państwa kaszubskiego. Liczy około 462,000 mieszkańców i jest znany z zachowanej średniowiecznej starówki, nadmorskiego położenia i dużej stoczni. Obecnie jest to głównie miasto turystyczne, ze względu na stare centrum miasta. Centrum miasta jest główną atrakcją turystyczną, a stare miasto jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nic więc dziwnego, że przyciąga ono tak wielu turystów! Stare Miasto zostało zbudowane w XIII wieku i od tego czasu było rozbudowywane i odnawiane na przestrzeni lat.