Konferencje Gdańsk Polska


Konferencje Gdańsk Gdańsk (kaszub. Gduńsk, niem. Danzig, łac. Gedanum, Dantiscum) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce w województwie […]

  Posłuchaj streszczenia:
 

Konferencje Gdańsk

Gdańsk (kaszub. Gduńsk, niem. Danzig, łac. Gedanum, Dantiscum) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.

Konferencje Gdańsk

Miasto jest dużym ośrodkiem konferencyjnym, który posiada 140 hoteli konferencyjnych Łączna liczba pokoi hotelowych w obrębie tego miasta i okolic (do 30km) to 6376, co do łącznej liczby sal konferencyjnych 435, liczba łóżek hotelowych 17094, ilość hoteli ze spa: 36. konferencje Gdańsk. Gdańsk z 466 631 mieszkańcami zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a siódme miejsce pod względem powierzchni – 261,96 km². Ośrodek aglomeracji trójmiejskiej, nazywaną też gdańską, wraz z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto. Miasto Gdańsk jest uważane za największe miasto portowe w Polsce i jest również największym miastem nad Morzem Bałtyckim. Uważa się, że nazwa Gdańsk pochodzi od duńskiego słowa oznaczającego „dobry”. Gdańsk jest ważnym ośrodkiem politycznym, gospodarczym i kulturalnym dla Polski.

konferencje Gdańsk. Gdańsk to również ważny ośrodek turystyczny. Miasto Gdańsk jest znane jako miejsce, gdzie narodził się ruch robotniczy Solidarność. Jednak samo miasto istniało na długo przed rokiem 1980, a jego kultura jest bardzo odmienna od otaczającego go regionu. Architektura jest mieszanką typowo północnoeuropejską i polską; wpływy francuskie i niemieckie są dość silne. Jest to wspaniałe miasto do spaceru w, jak większość atrakcji są w ciągu kilku przecznic od siebie. Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego, a kiedyś był stolicą państwa kaszubskiego. Liczy około 462,000 mieszkańców i jest znany z zachowanej średniowiecznej starówki, nadmorskiego położenia i dużej stoczni. Obecnie jest to głównie miasto turystyczne, ze względu na stare centrum miasta. Centrum miasta jest główną atrakcją turystyczną, a stare miasto jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nic więc dziwnego, że przyciąga ono tak wielu turystów! Stare Miasto zostało zbudowane w XIII wieku i od tego czasu było rozbudowywane i odnawiane na przestrzeni lat.

W naszej wyszukiwarce hoteli konferencyjnych www.hotelkonferencyjny.pl na hasło Gdańsk znajdziecie blisko 150 hoteli konferencyjnych w promieniu zaledwie 30 km od centrum miasta. 

marek

Administrator