Organizowanie konferencji i szkoleń w czasie wakacji?


Organizowanie konferencji i szkoleń w czasie wakacji? Oczywiście istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zaplanowaniem wydarzenia, ale […]

Organizowanie konferencji i szkoleń w czasie wakacji? Oczywiście istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zaplanowaniem wydarzenia, ale nam wychodzi jednoznaczny rachunek = warto!.

Sezon wakacyjny jest wypełniony wieloma zabawnymi i uroczystymi wydarzeniami, ale co z biznesową stroną rzeczy? Czy dobrym pomysłem jest zorganizowanie konferencji lub szkolenia w czasie wakacji? Przygotowaliśmy kilka argumentów, które pomogą Ci zdecydować, czy organizacja wyjazdu firmowego w czasie wakacji jest dobrym pomysłem.

Organizowanie konferencji i szkoleń w czasie wakacji?

Większość ekspertów powie Ci, żebyś tego nie robił, ale my robimy to od lat i dobrze się to sprawdza. W zasadzie jest to dość powszechne. Sztuką jest, aby odpowiednio zaplanować i być realistą. Ale dlaczego organizować wydarzenie w czasie świąt? Cóż, jeśli Twoja grupa docelowa składa się z zapracowanych profesjonalistów z gorączkowym życiem, jest to jeden z najlepszych okresów w roku na zaplanowanie konferencji lub szkolenia.

Organizowanie konferencji i szkoleń w czasie wakacji? Często jesteśmy pytani, czy dobrym pomysłem jest organizowanie konferencji lub szkolenia w czasie wakacji. Krótka odpowiedź brzmi: tak, to świetny pomysł. Jest to czas, kiedy masz możliwość odbycia swojego wydarzenia przed potencjalnymi klientami i klientami, a także doskonała okazja do zaprezentowania swojej firmy i jej produktów. Istnieje błędne przekonanie, że ludzie są na wakacjach podczas wakacji, jednak jest to faktycznie czas w roku, kiedy wiele osób szuka sposobów na poprawę siebie, swojej pracy, życia i biznesu.

Idealnym terminem na organizowanie konferencji i szkoleń w czasie wakacji jest według nas druga połowa sierpnia! Jest to również czas w roku, kiedy wiele hoteli konferencyjnych jest otwartych na nowy biznes, ceny pobytów są niższe (oczywiście poza kurortami), a pokoje szybko się zapełniają. Jeśli więc zależy Ci na zorganizowaniu konferencji lub szkolenia na wakacje, musisz być przygotowany na rozpoczęcie planowania z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Kolejnym argumentem jest to, że pracownicy są juz po urlopach rodzinnych, więc taki wyjazd biznesowy nie będzie w kolizji w życiem rodzinnym, a uczestnicy będą wypoczęci i zrelaksowani, chłonni nowej wiedzy. . Ale nie organizuj konferencji i szkoleń w czasie wakacji w weekend!!!

Warto również zauważyć, że jeśli myślisz o zorganizowaniu całodniowej konferencji lub szkolenia, że organizowanie go w piątek prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem. Chcesz dać ludziom cały dzień w sobotę i niedzielę, aby przetworzyć i cieszyć się tym, czego nauczyli się poprzedniego dnia.

Oczywiście są także argumenty przeciw organizowaniu konferencji i szkoleń w czasie wakacji. W zgiełku sezonu wakacyjnego uczestnicy mogą być zbyt rozproszeni, aby w pełni uczestniczyć w wydarzeniu. Jest również prawdopodobne, że niektórzy z nich będą mieli problemy z uzyskaniem wolnego czasu od pracy, co będzie miało wpływ na ich uczestnictwo.

Dla nas jest to proste. Rozumiemy, że pracownicy powinni być traktowani z szacunkiem i mieć czas na przyjemności podczas wakacji. Można to pogodzić. Oto kilka korzyści wynikających z organizacji eventów, szkoleń  i konferencji w tym wakacyjnym czasie. Prawda jest taka, że organizowanie konferencji i szkoleń w czasie wakacji może być jednym z najbardziej dochodowych okresów dla biznesu, o ile tylko zaplanujesz to z wyprzedzeniem i zrobisz swoje badania wystarczająco dobrze.

Utrzymuj motywację i zaangażowanie swoich pracowników poprzez szkolenia i konferencje, które są zgodne z Twoimi celami biznesowymi. Nie tylko daje to im szansę na odrobinę samorozwoju, ale także pomaga im zrobić więcej dla firmy i wykorzystać swoje umiejętności w pracy. Nawet jeśli nie jesteś jeszcze gotowy, aby wysłać wszystkich na zasłużony odpoczynek, zastanów się, czy nie poświęcić trochę czasu na codzienne działania, aby skupić się na celach firmy lub ustalić jasne plany na przyszłość. Pomyśl o tym jako o okazji do wzmocnienia poczucia celu u pracowników – nie tylko podczas świąt, ale przez cały rok.

Prowadzenie firmy zawsze będzie jednym długim doświadczeniem edukacyjnym i możliwe, że będą miesiące, w których nie będziesz miał każdej sekundy dnia zarezerwowanej na spotkania i zadania. Więc chociaż możesz mieć pokusę, aby myśleć, że są to dni wolne, pamiętaj, że każda minuta nadal się liczy, jeśli chodzi o wyprzedzanie konkurencji, współpracę z zespołem i wykorzystanie wszystkich swoich umiejętności.

Pamiętaj, że uczestnicy nie chcą tego czasu spędzić w mieście, ale nie chcą także podróżować zbyt daleko od domu podczas sezonu wakacyjnego. Możesz zaoferować im świetną lokalizację, w której będą mogli cieszyć się w pełni swoim czasem wolnym bez żadnych przeszkód. Masz na to szansę jeśli skorzystasz z naszej bezpłatnej wyszukiwarki hoteli konferencyjnych z mapą www.hotelkonferencyjny.pl, w której znajdziesz hotele w dowolnej, wybranej lokalizacji w Poslce!

Tags

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.