Pokoje hotelowe


Pokoje hotelowe, ich rodzaje i czym się różnią Po zidentyfikowaniu i segmentacji swoich potencjalnych klientów, możesz zacząć dostosowywać swoje typy […]

Pokoje hotelowe, ich rodzaje i czym się różnią

Po zidentyfikowaniu i segmentacji swoich potencjalnych klientów, możesz zacząć dostosowywać swoje typy pokoi w najbardziej efektywny sposób, tak aby każdy z nich odzwierciedlał ich osobowość i pełen potencjał. Skup się na różnych atrybutach pokoi i odnieś je do koncepcji własności i możesz wymyślić kilka niesamowitych nazw typów pokoi. Aby zrealizować potencjał sprzedaży, pokoje hotelowe muszą być odpowiednio zaprojektowane i zdefiniowane, a każdy z nich musi podkreślać unikalną propozycję sprzedaży (USP) lub propozycję.    

Wraz ze zmieniającymi się trendami rynkowymi i rosnącą świadomością klientów, hotele nie oferują już tylko standardowych pokoi. Od przydrożnych pokoi motelowych do apartamentów prezydenckich w kasynie, współczesny podróżny może wybierać spośród wielu różnych typów pokoi hotelowych. W branży turystycznej istnieją różne typy hoteli, które dopasowane są do każdego budżetu i stylu życia gościa.

Pokoje hotelowe, ich rodzaje i czym się różnią

Niektóre typy hoteli oferują wiele podstawowych funkcji i usług. Typowe udogodnienia w luksusowych hotelach obejmują spersonalizowaną usługę powitalną, usługę prasowania, świeże kwiaty, osobistych lokajów, bezpłatne usługi, takie jak jacuzzi w pokoju, dostęp do wielu restauracji (niektóre z nich mogą być nagradzane), golf na miejscu i wiele innych. Większość usług jest dostępna i ma różne oceny w postaci gwiazdek, zazwyczaj od 1 do 5, z których 5 jest najwyższą. Ocena gwiazdek w hotelach jest często określana przez kraje, a nie przez władze światowe, więc hotel, który może być pięciogwiazdkowy w jednym kraju, może być czterogwiazdkowy w innym.    

Ogólnie rzecz biorąc, hotel jednogwiazdkowy będzie prostym pokojem ze wszystkim, czego potrzebujesz. Pokój może mieć pewne hotelowe udogodnienia, takie jak dostęp do Club Lounge ze śniadaniem i popołudniową godziną wina. Większość standardowych pokoi hotelowych, takich jak te, które znajdziesz w motelach lub wielu markowych hotelach, posiada oddzielną sypialnię i łazienkę, które podróżni mogą zarezerwować na każdą noc. W zależności od hotelu, pokoje te mogą być wyposażone w łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze. Rozmieszczenie łóżek w tych typach pokoi może się różnić w zależności od wybranego hotelu. Wielkość pokoi i ich wyposażenie zależy od hotelu, w którym się zatrzymasz.    

Typy pokoi obejmują pokój jednoosobowy, pokój dwuosobowy, pokój dwuosobowy, pokój dwuosobowy typu Hollywood, pokój trzyosobowy, pokój czteroosobowy, pokój dwuosobowy typu twin, pokój typu king room, pokój typu queen room i wiele innych. Wielkość lub powierzchnia apartamentów wynosi zazwyczaj od 70 m2 do 100 m2. W większości hoteli, apartament zawiera oddzielne pomieszczenie od proponowanej sypialni. Apartamenty hotelowe są dostępne w różnych rozmiarach i z różnymi udogodnieniami, ale w większości są to pokoje z oddzielną przestrzenią mieszkalną.    

Niektóre hotele oferują tylko standardowe pokoje dwuosobowe lub z łóżkiem typu king room, podczas gdy inne oferują apartamenty lub mieszkania. Niektóre z nich to proste hotele z niewielką ilością udogodnień, podczas gdy inne oferują śniadania kontynentalne, baseny, sale fitness i centra biznesowe. Definicja oceny gwiazdkowej różni się w zależności od witryny przeglądu do witryny przeglądu, ale ogólnie rzecz biorąc, jednogwiazdkowe hotele są uważane za najtańsze i pięciogwiazdkowe hotele są najbardziej luksusowe i luksusowe opcje. Hotele są często identyfikowane przez oceny gwiazdkowe, które wskazują na dostępność pokoi i poziom usług i komfortu, które zapewniają.    

Hotele są jednym z głównych wyborów, ale nie wszystkie hotele są takie same. Ponieważ na świecie jest tak wiele różnych typów hoteli, czasami trudno jest wybrać ten, który odpowiada Twoim potrzebom. Nowoczesne hotele oferują wiele udogodnień, zaspokajają różne przedziały cenowe i oferują gościom szeroką gamę typów pokoi. W hotelach pokoje są klasyfikowane i oceniane na podstawie rodzaju łóżka, liczby osób w nich przebywających, liczby łóżek, mebli, wyposażenia lub specyficznych cech, a obecnie także specjalnego motywu przewodniego dostępnego w pokoju.    

Pokoje hotelowe, ich rodzaje i czym się różnią    

Niektóre hotele mogą również oferować różne pokoje w zależności od dostępnych udogodnień. Chociaż nie ma konkretnej nazwy dla pokoju z wyjątkowymi udogodnieniami, wiele hoteli wymienia rodzaje dostępnych udogodnień w oparciu o wielkość pokoju lub typ pokoju preferowany przez gościa.

Goście hotelowi mogą być często zdezorientowani przez te wszystkie różne typy i klasyfikacje pokoi. Warto poszukać typów pokoi hotelowych w oparciu o liczbę gości, jaką mogą pomieścić, rozmiar łóżka, którego szukasz, udogodnienia dostępne w pokoju lub inne informacje, które pomogą Ci szybko zidentyfikować potencjalne hotele do rezerwacji. Możesz również zauważyć, że hotele są podzielone na kategorie w zależności od rodzaju gości, którym służą.    

Na przykład, hotel biznesowy zapewni tego typu podróżnym udogodnienia, takie jak sale konferencyjne, szybki Internet, transfery z lotniska i centra biznesowe. Największe sieci oferują wiele opcji w tej kategorii, takie jak Courtyard by Marriott i Holiday Inn. Niektóre hotele oferują bezpłatne śniadanie, łóżeczka dziecięce i inne artykuły dziecięce dla rodzin zatrzymujących się w pokojach rodzinnych.    

Zasadniczo, hotel posiada pokój dwuosobowy lub pokój z dwoma pojedynczymi łóżkami, a koszt pokoju jednoosobowego jest obliczany na podstawie liczby osób. Większość tanich hoteli oferuje wiele z tych pokoi dla par i osób podróżujących we dwoje.    

Apartamenty, które są większe niż zwykłe pokoje hotelowe, ponieważ oferują więcej miejsca, więcej mebli i oddzielną część dzienną. Nie tylko masz oddzielny pokój dzienny, jadalnię i jedną lub więcej łazienek, ale niektóre apartamenty posiadają również zlewozmywaki, w pełni wyposażone kuchnie, pralko-suszarki, a nawet patia i tarasy. Większość hoteli ma zazwyczaj tylko kilka apartamentów prezydenckich lub penthouse’ów.    

Ten rodzaj pokoju jest bardzo drogi i można go znaleźć tylko w luksusowych hotelach. Zazwyczaj tego typu pokoje hotelowe znajdują się w uzdrowiskach i centrach odnowy biologicznej, gdzie goście mogą pozostać dłużej. Welcome Lounge jest przeznaczony dla gości hotelowych, którzy chcą zabawiać gości poza swoim pokojem.    

Udogodnienia zapewniane w pokoju hotelowym mogą wahać się od skromnego materaca wysokiej jakości w małym pokoju do dużych apartamentów z dużymi, wysokiej jakości łóżkami, komodą, lodówką i innym sprzętem kuchennym, pluszowymi fotelami, telewizorem z płaskim ekranem i w pełni wyposażoną łazienką. wewnętrznych łazienkach. Hotel zawsze będzie świadczyć różne usługi w każdym rodzaju pokoju, głównie ze względu na wysokie ceny. Hotele typu Suite – Hotele te posiadają pokój dzienny i sypialnię z prywatną łazienką.

Tags

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.