10 sposobów jak wykorzystać konferencje


Jak wykorzystać konferencje? Udział w konferencjach może być jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojej kariery. Dowiesz się […]

  Posłuchaj streszczenia:
 

Jak wykorzystać konferencje?

Udział w konferencjach może być jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojej kariery.

Dowiesz się o trendach w branży, zdobędziesz nowe umiejętności i wykorzystasz wszystkie nowe znajomości . (I tak, w grę wchodzą zazwyczaj podróże i darmowe posiłki). Ale wszyscy mówcy, sesje, kontakty i rozmowy mogą być przytłaczające. Oprócz tego, że rozdajesz wizytówki i odbierasz je od innych ludzi, o co jeszcze należy pamiętać, kiedy zbliża się wydarzenie? Oto, co powinieneś wiedzieć, aby jak najlepiej wykorzystać kolejną konferencję.


Pobierz: pdf


jak wykorzystać konferencje i maksymalizować korzyści

Przed konferencją

 

1. Bądź widoczny

Doskonałym sposobem na zmaksymalizowanie doświadczenia w konferencji jest uczestnictwo w niej w konkretny sposób – na przykład bycie prowadzącym, moderatorem sesji lub choćby, w przypadku studentów, wolontariuszem. (Kiedy zobaczysz pierwsze ogłoszenie na konferencji, sprawdź, czy są dostępne te opcje, lub wyślij e-mail bezpośrednio do organizatora konferencji, aby zapytać.) Będąc tam, będziesz wśród setek lub tysięcy innych uczestników, ale jeśli możesz wziąć widoczną rolę, to łatwy sposób na odróżnienie się od tłumu.

2. Buduj silniejsze związki

Konferencja to czas na poznanie nowych ludzi, ale jest to także czas na budowanie relacji, które już posiadasz. Jeśli znasz ludzi, z którymi chcesz się ponownie połączyć lub lepiej poznać, którzy będą uczestniczyć – klienci, sprzedawcy, znajomi – skontaktuj się z nimi na kilka tygodni przed konferencją, aby umówić się na kawę lub posiłek, podczas pobytu na konferencji.

Na konferencji

 

3. Uzyskaj informacje

Wiele konferencji stara się być bardzo przyjazna i pomocna dla początkujących i nowych w branży. Zdecydowanie chcesz uczestniczyć w tego typu sesjach – nie tylko po to, aby zdobyć wiedzę, ale także by spotkać innych uczestników, którzy tak jak ty, są trochę niepewni i chcą nawiązać nowe relacje.

4. Wybierz odpowiednie sesje

Na większości konferencji będzie mnóstwo sesji do wyboru – o wiele więcej, niż możesz wziąć udział! Kiedy więc planujesz swój harmonogram, spójrz na konferencję jako całość. Przyjrzyj się wszystkim sesjom i wydarzeniom, które Cię interesują – wykorzystaj konferencję w jak najlepszy sposób – weź udział w wielu sesjach i wydarzeniach towarzyskich, a jednocześnie pozwolić na przerwy i odpoczynek.
A jeśli znajdziesz się w sesji, która nie jest dokładnie taka, jaką myślałeś, że będzie, nie krępuj się przejść do innej, Twój czas jest cenny. Konferencja polega na mądrym i optymalnym wykorzystaniu Twojego czasu i wykorzystaniu w pełni tego, co tam jest.

5. Pamiętaj, czego się nauczysz na

Na każdej konferencji jest bardzo dużo mówców i sesji, jest dużo do zapamiętania, nauczenia się – i prawdopodobnie nie będziesz pamiętać tego wszystkiego, kiedy wrócisz do domu. Tak więc, zbieraj notatki i informacje w sposób, który ułatwi dostęp do wiedzy i odświeżenie tematów po powrocie do biura. Niezależnie od wybranego formatu notatek (pióro i papier, laptop, tablet, smartfon), na końcu każdej sesji, w której uczestniczysz, zapisz trzy kluczowe zdania podsumowania.

6. Poznaj się z mówcami

Prelegentami podczas każdej konferencji są prawdopodobnie najważniejsi eksperci w Twojej dziedzinie – czytaj: ludzie, których chcesz poznać. Więc nie bój się zadawać im pytań lub przywitać się, powiedzieć im, że podobała Ci się prezentacja i złapać ich wizytówki. A jeśli nie masz możliwości zadawania pytań osobiście, zawsze możesz to zrobić, pytając ich na Twitterze lub innym komunikatorze.

7. Bankiet lub impreza integracyjna

Zdecydowanie poświęć czas na udział w wydarzeniach towarzyskich w trakcie konferencji – to świetna okazja, aby nawiązać kontakt z ludźmi w bardziej swobodnej atmosferze. (Podpowiedź: te wydarzenia są często ważniejsze niż sesje!)

8. Odłóż smartfon

Odłóż telefon, gdy czekasz na rozpoczęcie warsztatów lub podczas przerwy w barze kawowym, i daj sobie szansę nawiązania rozmów z innymi uczestnikami.

Po konferencji

 

9. Przyjazna kontynuacja

Podczas konferencji kolekcjonowałeś wizytówki, nowych znajomych z Facebooka i obserwujących na Twitterze. Później, czas coś z tym zrobić. W ciągu tygodnia od powrotu z wydarzenia wyślij przypomnienie wszystkim, których spotkałeś. Skonfiguruj także rozmowę telefoniczną lub spotkanie twarzą w twarz z kimś, z kim szczególnie chcesz robić interesy lub budować relacje.

10. Podaj dalej

Na konferencji zyskałeś wiele nowych informacji, inspiracji i kontaktów, a jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dzięki tym zasobom, jest dzielenie się nimi z innymi współpracownikami, kolegami i przyjaciółmi. Wysyłaj filmy z sesji, które Twoim zdaniem były szczególnie cenne, porozmawiaj o czymś, czego dowiedziałeś się na następnym spotkaniu personelu, i powiedz swojemu szefowi o interesujących spotkaniach, które odbyłeś. Rozprzestrzeniasz swoje nowe umiejętności i wiedzę – i mam nadzieję, że Twoi koledzy odwzajemnią się następnym razem, gdy pójdą na równie wielkie wydarzenie.

Podsumowanie:

Jak wykorzystać konferencje? Odpowiedź na to pytanie jest łatwa – prawda? 🙂

marek

Administrator