Co oznaczają skróty HB, BB, FB i All Inclusive?


Co oznaczają skróty HB, BB, FB i All Inclusive, OV i ZPR w odniesieniu do posiłków hotelowych? Podczas rezerwacji hotelu […]

Co oznaczają skróty HB, BB, FB i All Inclusive, OV i ZPR w odniesieniu do posiłków hotelowych?

Podczas rezerwacji hotelu klient może wybierać spośród różnych opcji posiłków i napojów. Skróty są stosowane, aby ułatwić wybór odpowiedniego rodzaju posiłku. Warto się z nimi zapoznać, aby wybrać odpowiednią alternatywę.

Co oznaczają skróty HB, BB, FB i All Inclusive, OV i ZPR, jeśli chodzi o posiłki hotelowe?

BB (bed and breakfast) to termin oznaczający hotel, w którym serwowane jest tylko śniadanie.

HB (half board) śniadanie i kolacja są wliczone w cenę (wyżywienie częściowe).

FB (pełne wyżywienie) to pakiet obejmujący śniadanie, obiad i kolację.

All Inclusive (AI) – pełne wyżywienie, które obejmuje śniadanie, obiad i kolację, a także napoje bezalkoholowe i alkoholowe z danego regionu oraz przekąski między posiłkami.

OV (overnight) – tylko zakwaterowanie, bez wyżywienia

PP (pakiet programowy) – oznacza wyżywienie we własnym zakresie dla gości

SC (wyżywienie we własnym zakresie) – oznacza wyżywienie we własnym zakresie dla gości 

ZPR – posiłki przygotowywane według specyfikacji hotelu lub imprezy

All inclusive to najdroższy, ale najwygodniejszy dla turystów wybór, natomiast noclegi bez wyżywienia w opcji OV są najtańsze. Odpowiednią opcją są również BB lub HB. W związku z tym zaleca się dostosowanie wyżywienia w hotelu do własnych wymagań.

Co oznaczają skróty HB, BB, FB i All Inclusive w odniesieniu do hotelu?

Planując wycieczkę, wakacje czy przeglądając oferty różnych hoteli, trudno nie natknąć się na pewne skróty, którymi posługują się te obiekty. Mowa tu o dobrze znanych skrótach, takich jak HB, BB, FB, czy All Inclusive. Do czego one nawiązują? Jak je odczytywać i rozumieć? Czego należy się spodziewać, decydując się na daną ofertę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części tej książki.

Co oznaczają skróty BB, HB, FB, AI? Zwykle chodzi o żywność.

Ogólnie rzecz biorąc, akronimy HB, BB, FB i All Inclusive wywodzą się z języka angielskiego. Sektor turystyczny uważa ten język za język dominujący. Za chwilę zajmiemy się interpretacją wszystkich tych skrótów. Najprostszą metodą jest powiązanie ich z jedzeniem. W rzeczywistości wszystkie te akronimy odnoszą się do oferty gastronomicznej hotelu. Jest kilka wyjątków, ale do nich przejdziemy później.

Co oznaczają skróty HB, BB, FB i All Inclusive? Nadszedł czas, aby wyjaśnić, co oznaczają poszczególne skróty.

BB to skrót od „Bed & Breakfast” lub „Breakfast & Bed”. Ten skrót oznacza, że pakiet obejmuje śniadanie. Śniadanie w hotelu BB składa się zazwyczaj z bufetu, w którym można wybrać to, co chce się zjeść. Może też odnosić się do śniadania kontynentalnego, czyli śniadania podawanego na talerzu i oferowanego wszystkim gościom hotelowym. W cenę tego pakietu często wliczone są napoje (kawa, herbata).

HB – Half Board – pakiet ten jest bardziej rozbudowany niż BB. Śniadanie i kolacja są wliczone w cenę pakietu HB. Oznacza to, że każdego dnia należy zjeść dwa posiłki. Napoje są zazwyczaj wliczone w cenę obu posiłków, a czasami w cenę drugiego posiłku wliczone jest wino.

Pełne wyżywienie (FB) odnosi się do opcji pełnego wyżywienia, która obejmuje trzy posiłki. Dostępne są śniadania, obiady i kolacje. W tym przypadku napoje są wliczone w cenę posiłków. Czasami do kolacji podawane jest wino. Nie jest to standardowa opcja na egzotycznych wakacjach, ale można ją odkryć.

Przy zakupie pakietu all inclusive wszystko jest wliczone w cenę. Największa atrakcja turystyczna. Codziennie oprócz trzech posiłków dostajemy przekąski i napoje bez ograniczeń. Ponadto napoje alkoholowe oferowane są w nieograniczonych ilościach. W przypadku wakacji All Inclusive w egzotycznych miejscach pakiet obejmuje zazwyczaj tylko lokalne napoje alkoholowe.

W związku z tym zaleca się uważne zapoznanie się z ofertą. Opcja All Inclusive jest oferowana wyłącznie według uznania hotelu. Posiłki, przekąski oraz godziny, od których i do których oferowane są napoje, mają określone pory.

Ultra All Inclusive – jeszcze lepszy stosunek jakości do ceny. Jest to bardziej kompleksowy pakiet niż All Inclusive. Nie ma tu ograniczeń czasowych, często można dostać dania z karty za darmo i nikt nie ma nic przeciwko, jeśli zamówisz frytki o 3 nad ranem. Oferta Ultra jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Często w cenie są dodatkowe usługi lub bezpłatne korzystanie z infrastruktury hotelu (SPA, sauna). To jest ten wcześniej odnotowany wyjątek.

Teraz, gdy rozumiemy znaczenie tych skrótów, możemy bezpiecznie wyjechać na wakacje. Teraz, kiedy wiemy, co to jest wyżywienie HB i co wchodzi w skład All Inclusive, możemy po prostu wybrać pakiet, który będzie dla nas najbardziej korzystny. Wiemy, co w nim jest, bo wiemy, co w nim jest.

A najlepszy hotel konferencyjny z wyżywieniem HB, BB, FB i All Inclusive znajdziesz w naszej bezpłatnej wyszukiwarce hoteli konferencyjnych www.hotelkonferencyjny.pl

Tags

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.