Czy konferencje i szkolenia jeszcze wrócą w starej formie?


Wszyscy mają obawy co do działania na swoich rynkach i można obawiać się tego, jednak nie ma wątpliwości, że rynek konferencyjny – gdzie ludzie spotykają się fizycznie nie przestanie istnieć.

Czy konferencje i szkolenia jeszcze wrócą w starej formie?

Czy prawdziwe konferencje jeszcze wrócą?

Czy konferencje i szkolenia jeszcze wrócą w starej formie? Pandemia dała się branży konferencyjnej i szkoleniowej we znaki. Podstawowym pytaniem zdaje się być to:

Czy konferencje i szkolenia wrócą jeszcze do hoteli konferencyjnych w ich starej, klasycznej formie?


Czy zdalne konferencje i spotkania spełniają swoje zadanie?

Pokolenie młodych ludzi wychowanych na nauczaniu zdalnym i pracy zdalnej może mieć co do tego wątpliwości. Podobnie managerowie firm realizujących tradycyjne szkolenia i konferencje. Bo taniej, bo łatwiej, bo konferencja zdalna, wideokonferencja przecież spełnia swoje zadanie. Czy aby na pewno? Naszym zdaniem rynek szkoleń i konferencji wróci do swojej poprzedniej formy.

Czy konferencje i szkolenia jeszcze wrócą w starej formie? Face to face, tete a tete.

Nic nie zastąpi przecież spotkań w cztery oczy, zwykłej rozmowy tete a tete, wymiany opinii z jednoczesną możliwością bezpośredniego kontaktu. Uspokoić możemy także managerów odpowiedzialnych za konferencje. Koszty ich organizacji także powinny spaść. Hotele konferencyjne i szkoleniowe, szczególnie te w dużych miastach, które przetrwają ciężkie czasy, będą musiały ostro walczyć o powrót klientów konferencyjnych, a to może się przełożyć na spadek ich cen, cen za noclegi konferencyjne, cen wynajmu sal konferencyjnych, a nawet cen menu. Spadną, przynajmniej w początkowej fazie, także wynagrodzenia trenerów, prelegentów, czyli osób prowadzących i organizujących szkolenia firmowe. Jednak najważniejszy argument za powrotem szkoleń i konferencji w starej formie, to ten zakładający, że nie da się prowadzić skutecznych i efektywnych szkoleń bez zapewnienia możliwości bezpośredniej interakcji między uczestnikami.

Czy konferencje i szkolenia jeszcze wrócą w starej formie? Czekając na powrót klasycznie nam znanych konferencji, szkoleń, kongresów i sympozjów pozostaje nam polecić naszą bezpłatna wyszukiwarkę hoteli konferencyjnych www.hotelkonferencyjny.pl. Dzięki naszej stronie znajdziecie wszystkie hotele konferencyjne w Polsce i to precyzyjnie w każdej pożądanej lokalizacji w kraju. Wystarczy wybrać miejsce, standard hotelu, jego wielkość oraz wielkość sali konferencyjnej, a w wyniku otrzymacie wszystkie hotele konferencyjne spełniające te kryteria i dokładnie w określonej odległości od wybranego miejsca. 

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.