Czy idealny hotel konferencyjny położony jest w centrum miasta?

Hotel konferencyjny położony w samym centrum miasta, tuż przy dworcu PKP z łatwym dojazdem z lotniska, fantastycznie skomunikowany z resztą […]

  Posłuchaj streszczenia:
 

Hotel konferencyjny położony w samym centrum miasta, tuż przy dworcu PKP z łatwym dojazdem z lotniska, fantastycznie skomunikowany z resztą miasta. Brzmi idealnie? Nie do końca. Jak zwykle są plusy i minusy, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Hotel konferencyjny

Każdy mieszkaniec hotelu znajdzie rozrywkę odpowiadającą własnym gustom, w takim hotelu konferencyjnym w centrum miasta mieści się bowiem bar, dwie restauracje, basen, siłownia czy chociażby kasyno. A ci, którym to nie wystarcza, mogą korzystać ze stołecznych rozrywek w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu.

Po dniu spędzonym na spotkaniu, konferencji czy szkoleniu należy tak zorganizować czas, by goście mieli szansę dobrze się zrelaksować. Hotele organizujące konferencje oferują interesujące wycieczki, zwiedzanie zabytków lub korzystanie z innych atrakcji dostępnych w okolicy. Często też gościom zapewniony jest wstęp do strefy spa, w której mogą skorzystać z basenu, jacuzzi, sauny i masaży. Taka oferta po dniu ciężkiej pracy z pewnością zostanie przyjęta z dużym entuzjazmem.

Organizator konferencji powinny zapewnić możliwość efektywnej pracy, ale również komfortowego wypoczynku. Nie może zapominać także o takich dodatkowych wygodach, jak szybki darmowy bezprzewodowy internet, klimatyzacja, miejsce do pracy czy dostęp do usług dodatkowych, jak bowling, SPA, basen, a nawet pokój dla palaczy, także cygar.

Ceny hoteli konferencyjnych w centrum 

Tutaj pojawia się pierwszy minus. Im bliżej centrum tym drożej. Noclegi, wynajem sal, menu, to najbardziej kosztowne elementy organizacji konferencji, a hotele w centrum miasta często maja najwyższe ceny. Jedyna metodą jest polowanie na akcje promocyjne i rabatowe, ale na to z drugiej strony nie każdy organizator może sobie pozwolić.

Jednak i tutaj jest także pewien pozytyw. Hotele w centrum miast, poza logistyką, dają pewien prestiż konferencji.

Noclegi podczas konferencji

Tutaj może pojawić się kolejny minus. Trudno znaleźć cichą przystań w centrum miasta, a skazywanie gości, często przypadkowo dobranych w pokojach na spanie w zamkniętym pomieszczeniu i przy klimatyzacji, przy braku możliwości otwarcia lub choćby uchylenia okna może być jakimś, może niewielkim, ale jednak minusem dla organizacji.

Styl hotelu konferencyjnego

Designerski i bardzo nowoczesny hotel konfewrencyjny może być korzyścią, ale może równie dobrze nie pasować do przedmiotu konferencji jak i samych gości. I odwrotnie. Trudno wyobrazić sobie konferencję o nowych technologiach w hotelu w stylu barokowym czy pałacu. Nie możemy również zorganizować konferencji wymagającej np. na szybkiego łącza internetowego w hotelu, który nie posiada ogólnodostępnego szybkiego wifi.

Rozrywki poza konferencyjne

I tutaj wszystko przemawia za hotelem konferencyjnym w centrum miasta. Dla uczestników konferencji, którzy wieczór pragną spędzić na rozrywkach wieczornych oferowanych właśnie w centrach miast takich, jak puby, dyskoteki, nie będzie istotny widok z okna hotelowego, dużo zieleni i ciszy, ale proste dojście do centrum miasta.

I odwrotnie. Jeśli uczestnikami konferencji sa ludzie aktywni fizycznie najlepszym wyborem dla nich będą hotele konferencyjne nad morzem, Nd jeziorem, czy w górach, ale zawsze lepiej jeśli mają w swojej ofercie strefę fun i nocny drink bar z parkietem.

Mateusz Mateyka

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.