Konferencje Mazury Polska stolica jezior


Konferencje Mazury. Hotele konferencyjne na Mazurach, to opowieść bez końca, ale i bez happy endu. Idealne miejsce dla branży konferencyjnej […]

Konferencje Mazury.

Hotele konferencyjne na Mazurach, to opowieść bez końca, ale i bez happy endu. Idealne miejsce dla branży konferencyjnej i szkoleniowej, ale jednocześnie Mazury omijane są przez wielkie sieci hotelowe. A może to dobrze?

Mazur nie trzeba Polakom przedstawiać. Kraina Tysiąca Jezior, a jest ich tu ponad 2 000. Kraina całej plejady i przekroju hoteli konferencyjnych w Polsce, ale i tak jest ich za mało i są skoncentrowane niemal wyłącznie nad jeziorami. Hoteli względem ruchu turystycznego na Mazurach jest niewystarczająca liczba, w tym także liczba hoteli konferencyjnych.

Konferencje Mazury. Położenie Mazur w niedalekiej odległości od stolicy kraju i centrum biznesowego Polski, czyli od Warszawy, nieograniczone wydawałoby się zaplecze eventowe w postaci wody, terenów zielonych, że powinno wywołać lawinę inwestycji hotelowych skierowanych pod obsługę zarówno ruchu turystycznego jak i branży MICE, czyli konferencji, szkoleń, eventów, integracji, incentive i zwykłych wyjazdów firmowych.

Konferencje Mazury. A jednak duże sieci hotelowe inwestują na Mazurach sporadycznie. W żeglarskiej stolicy Mazur, w Giżycku, nie ma na przykład żadnego hotelu o standardzie 5*. W całym województwie warmińsko-mazurskim są jedynie dwa hotele, które działają pod marką międzynarodowej sieci i tylko cztery obiekty pięciogwiazdkowe. Problemem rozwoju rynku hotelarskiego, w tym hoteli konferencyjnych, na Mazurach jest sezonowość regionu. To wyzwanie i jednocześnie gwóźdź do trumny dla wielkich hotelowych inwestycji.

Konferencje Mazury. A konkurencja nie śpi. W niedalekiej odległości od Warszawy można znaleźć bogata ofertę hotelową i konferencyjną w konkurencyjnych dla Mazur cenach, a z większym komfortem i wyborem. Widzą to włodarze mazurskich miejscowości, którzy dwoją i się troją, żeby przyciągnąć nowych inwestorów.

W serwisie HotelKonferencyjny.pl na hasło Mazury w promieniu 30 kilometrów wyświetla się 30 hoteli konferencyjnych. Są hotele konferencyjne zarówno 5* ja i ekonomiczne ośrodki wypoczynkowe. Łącznie na Mazurach i w pobliżu tego regionu mamy ponad 200 hoteli konferencyjnych oferujących cały przedział usług MICE. Każdy organizator konferencji znajdzie zapewne tutaj coś dla siebie, hotel konferencyjny idealnie pasujący do planowanego wydarzenia. 

marek

Administrator