Konferencje Mazury Polska stolica jezior

Konferencje Mazury. Hotele konferencyjne na Mazurach, to opowieść bez końca, ale i bez happy endu. Idealne miejsce dla branży konferencyjnej […]

Konferencje Mazury.

Hotele konferencyjne na Mazurach, to opowieść bez końca, ale i bez happy endu. Idealne miejsce dla branży konferencyjnej i szkoleniowej, ale jednocześnie Mazury omijane są przez wielkie sieci hotelowe. A może to dobrze?

Mazur nie trzeba Polakom przedstawiać. Kraina Tysiąca Jezior, a jest ich tu ponad 2 000. Kraina całej plejady i przekroju hoteli konferencyjnych w Polsce, ale i tak jest ich za mało i są skoncentrowane niemal wyłącznie nad jeziorami. Hoteli względem ruchu turystycznego na Mazurach jest niewystarczająca liczba, w tym także liczba hoteli konferencyjnych.

Konferencje Mazury. Położenie Mazur w niedalekiej odległości od stolicy kraju i centrum biznesowego Polski, czyli od Warszawy, nieograniczone wydawałoby się zaplecze eventowe w postaci wody, terenów zielonych, że powinno wywołać lawinę inwestycji hotelowych skierowanych pod obsługę zarówno ruchu turystycznego jak i branży MICE, czyli konferencji, szkoleń, eventów, integracji, incentive i zwykłych wyjazdów firmowych.

Konferencje Mazury. A jednak duże sieci hotelowe inwestują na Mazurach sporadycznie. W żeglarskiej stolicy Mazur, w Giżycku, nie ma na przykład żadnego hotelu o standardzie 5*. W całym województwie warmińsko-mazurskim są jedynie dwa hotele, które działają pod marką międzynarodowej sieci i tylko cztery obiekty pięciogwiazdkowe. Problemem rozwoju rynku hotelarskiego, w tym hoteli konferencyjnych, na Mazurach jest sezonowość regionu. To wyzwanie i jednocześnie gwóźdź do trumny dla wielkich hotelowych inwestycji.

Konferencje Mazury. A konkurencja nie śpi. W niedalekiej odległości od Warszawy można znaleźć bogata ofertę hotelową i konferencyjną w konkurencyjnych dla Mazur cenach, a z większym komfortem i wyborem. Widzą to włodarze mazurskich miejscowości, którzy dwoją i się troją, żeby przyciągnąć nowych inwestorów.

W serwisie HotelKonferencyjny.pl na hasło Mazury w promieniu 30 kilometrów wyświetla się 30 hoteli konferencyjnych. Są hotele konferencyjne zarówno 5* ja i ekonomiczne ośrodki wypoczynkowe. Łącznie na Mazurach i w pobliżu tego regionu mamy ponad 200 hoteli konferencyjnych oferujących cały przedział usług MICE. Każdy organizator konferencji znajdzie zapewne tutaj coś dla siebie, hotel konferencyjny idealnie pasujący do planowanego wydarzenia.