Organizacja konferencji, w jaki dzień tygodnia?


Organizacja konferencji i jej ocena może zależeć także od tego w który dzień tygodnia postanowimy zorganizować konferencję. Najrozsądniej zorganizować konferencję […]

  Posłuchaj streszczenia:
 

Organizacja konferencji i jej ocena może zależeć także od tego w który dzień tygodnia postanowimy zorganizować konferencję. Najrozsądniej zorganizować konferencję wtedy, kiedy istnieje największa szansa na dobry humor, nastrój i entuzjazm uczestników konferencji. A nie każdy dzień tygodnia sprzyja takiemu nastawieniu.

[poll id=”2″]

Konferencja w poniedziałek

wydaje się być najgorszym dniem na organizacje konferencji, ale nie musi. W pracy poniedziałek jest prawdopodobnie najbardziej znienawidzonym dniem , ale to w pracy, a konferencja może być dla uczestników formą przedłużenia weekendu. To na plus jeśli konferencja ma mieć luźniejszy charakter. Jednak pod kątem koncentracji uczestników konferencji i jeśli mają wynieść z konferencji nową wiedzę, to jednak odradzamy ten dzień tygodnia. Dodatkowo w poniedziałki zazwyczaj sporo się dzieje w pracy, więc to dodatkowy argument za odrzuceniem tego dnia.

Konferencja ww wtorek

to trochę lepszy wybór na organizacje konferencji. Pożary po weekendzie są ugaszone, plany na tydzień poukładane. We wtorek pracownicy są już nieco bardziej rozkręceni do działania

Konferencja w środę

to prawie idealny wybór na organizację konferencji, a jeśli konferencja potrwa do piątku, to lepszego wyboru być nie może. Środowe szkolenia i konferencje są zazwyczaj bardzo efektywne.

Konferencja w czwartek

jest idealnie! Czwartek to idealny dzień na szkolenie, czy konferencje z noclegiem. To takie wydłużenie weekendu kosztem pracy, ale nie kosztem rodziny. A na myśl o rozrywkowym czwartkowym wieczorze, który może być wstępem do całego wesołego weekendu, to i nauka lepiej wchodzi. Wizja, że już większa część tygodnia za nami, bardzo dobrze nastraja do pracy.

Konferencja w piatek

to dobry pomysł na jednodniowe, krótkie szkolenie w miejscu lub w pobliżu pracy, ale nie wyjazdowe. Musimy się jednak liczyc ze sporą dekoncentracja uczestników konferencji ze względu na zbliżający się weekend. Piątkowy nastrój jest co prawda wyśmienity, ale równocześnie piątkowe rozluźnienie nie sprzyja koncentracji. Dodatkowo piątek niesie za sobą ryzyko przemęczenia.

Tags

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.