Najpopularniejsze szkolenia firmowe

 Najpopularniejsze szkolenia firmowe. Wprowadzenie: Firmy zawsze szukają nowych pracowników z nowymi umiejętnościami, zamiast ich szkolić. Jednak faktem jest, że nowi […]

 Najpopularniejsze szkolenia firmowe. Wprowadzenie:

Firmy zawsze szukają nowych pracowników z nowymi umiejętnościami, zamiast ich szkolić. Jednak faktem jest, że nowi pracownicy z nowszymi umiejętnościami nie zyskają tej samej wartości, co doświadczeni inżynierowie, którzy znają każdy szczegół swojej pracy, a zatem nie trzeba ich zbytnio szkolić. Wiele firm zdało sobie z tego sprawę i obecnie oferuje szkolenia dla nowych pracowników. Pytanie tylko, na ile te szkolenia są skuteczne? Czy wszyscy przechodzą te szkolenia i czy wszyscy dostają pracę w krótszym czasie? Możemy zmierzyć skuteczność tych szkoleń analizując liczbę uczestników, którzy zostali zatrudnieni przez poprzedniego pracodawcę. W tym artykule zobaczymy najbardziej powszechne kursy, które zostały udostępnione przez firmy i procent uczestników, którzy dostali pracę po szkoleniu.

Najpopularniejsze szkolenia firmowe

2. Jak skuteczne są te kursy?

Możemy określić skuteczność tych kursów szkoleniowych poprzez obliczenie średniego czasu trwania pracy uczestników po nauczeniu się nowej umiejętności.

Jeśli weźmiemy przykład, że 10% ludzi dostaje pierwszą pracę w ciągu 6 miesięcy, a 50% z nich dostaje następną pracę w ciągu 12 miesięcy, to możemy stwierdzić, że tylko 4% uczestników szkolenia dostanie stałą pracę w ciągu 12 miesięcy od punktu wyjścia.

Dlatego też ogólna średnia czasu trwania zatrudnienia po nabyciu nowej umiejętności mieści się w przedziale od 3 do 6 miesięcy. Oznacza to, że możemy powiedzieć, że niektóre firmy korzystają z krótkoterminowego uczenia się, ale niektóre również z długoterminowego.

Z drugiej strony, jeśli weźmiemy inne studium przypadku – 100% osób dostaje swoją pierwszą pracę w ciągu 1 roku, a 50% dostaje swoją kolejną pracę w ciągu 1 roku, to średni czas trwania zatrudnienia wyniesie 1 rok.

Musimy tu również zauważyć, że firmy mogą nie chcieć dać pracy szkoleniowej wszystkim swoim pracownikom, więc czas trwania pracy będzie się różnił w zależności od proporcji osób w firmach uczestniczących w szkoleniach.

Jak widać, im dłuższy jest czas trwania pracy, tym mniejsze są szanse na to, że dana osoba dostanie pracę. W związku z tym nie ma 100% gwarancji sukcesu w zdobyciu stabilnej pracy, ale szanse są większe.

3. Najlepsze firmy korzystające z krótkoterminowych i długoterminowych kursów szkoleniowych

Teraz zobaczmy, co 10 najlepszych firm robi ze swoimi krótko- i długoterminowymi szkoleniami umiejętności. Są to Microsoft, Amazon, Google (Google), Netflix, Salesforce i LinkedIn. Każda z tych firm ma unikalny sposób świadczenia tych usług dla swoich firm, jak pokazano poniżej. Byłoby interesujące zobaczyć, czy któryś z konkurentów oferuje podobne usługi lub podobne korzyści.

Microsoft: Microsoft oferuje różnego rodzaju kursy online, takie jak Office 365, szkolenie Azure, szkolenie SQL Server i szkolenie DevOps. Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez dział szkoleń i rozwoju firmy, Microsoft zatrudnia około 9 milionów pracowników. Obecnie Microsoft oferuje również różne krótkoterminowe i długoterminowe kursy dla swoich pracowników w różnych dziedzinach, takich jak Cloud Computing.

Amazon: Pracownicy w Amazon otrzymują zarówno internetowe, jak i oparte na sieci kursy edukacyjne, takie jak certyfikat AWS Certified Community Associate, jako część programu Onboarding. Szkolenia w miejscu pracy są również dostępne jako część Career Pathway Program, aby pomóc pracownikom w procesie awansu w organizacji. Zapewniają również szkolenia z różnych projektów dla każdego działu Amazon, takich jak zarządzanie łańcuchem dostaw, Business Intelligence, Data Science, Design Thinking, Digital Marketing i wiele innych. 

Najpopularniejsze szkolenia firmowe.

 

Tags
Mateusz Mateyka

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.