Opracuj budżet na konferencje

Opracowanie budżetu na konferencję Odpowiadamy na pytania: Jak zaplanować budżet konferencji? Jak określić budżet konferencji? Jak oszacować koszty konferencji? Twój […]

  Posłuchaj streszczenia:
 

Opracowanie budżetu na konferencję

Odpowiadamy na pytania:

 • Jak zaplanować budżet konferencji?
 • Jak określić budżet konferencji?
 • Jak oszacować koszty konferencji?

Twój budżet na konferencje jest kluczowym narzędziem do podejmowania decyzji, kontrolowania wydatków, negocjowania z dostawcami i określania zwrotu z inwestycji. Opracowanie odpowiedniego budżetu pomoże ci ustalić opłatę rejestracyjną. Pomożemy Ci określić budżet i opłaty rejestracyjne.

Dziesięć kroków do stworzenia dobrego budżetu na konferencję:

 1. Wykonaj badania: pobierz budżet i przychody z konferencji z poprzednich lat i wykorzystaj te informacje, aby ustalić, co należy uwzględnić i zmienić w nowym budżecie.
 2. Określ swoją oczekiwaną frekwencję: jest to kluczowy element Twojego budżetu. Zasadniczo bezpieczniej jest prognozować niską frekwencję na konferencji i nigdy nie rób budżetu dla większej liczby osób niż w ubiegłym roku.
 3. Określ swoje koszty zmienne: obejmują one wydatki, które zmieniają się w zależności od liczby uczestników konferencji (np. posiłki, identyfikatory).
 4. Określ swoje koszty stałe: stałe koszty obejmują wydatki, na które nie ma wpływu liczba uczestników (np. mówca, wypożyczalnie, nagłośnienie, wynajem sali).
 5. Poszukaj ukrytych kosztów: sprawdź wszystkie elementy zamówienia pod kątem ukrytych kosztów, takich jak podatki, opłaty lokalne i napiwki.
 6. Zachowaj ostrożność: sprawdź budżet i zaokrąglij w górę wszystkie szacowane koszty.
 7. Prognozuj swoje dochody: prognozuj przychody ze sponsoringu, darowizn i reklam. Oszacuj je nisko i wykorzystaj budżet z zeszłego roku jako przewodnik.
 8. Określ swój limit rentowności: Twoja wartość progowa to kwota przychodów wymaganych do pokrycia wszystkich kosztów stałych, pomniejszona o Twoje dochody z sponsoringu.
 9. Oblicz opłaty rejestracyjne: Twój koszt na osobę to Twoja wartość progowa, podzielona przez liczbę uczestników plus zmienne opłaty. Cena za osobę = Wszystkie koszty + Oczekiwany zysk / Oczekiwana liczba uczestników
 10. Sprawdź swój budżet: jeśli opłaty rejestracyjne są zbyt wysokie, sprawdź budżet pod kątem celów i celów spotkania. Które z Twoich pozycji budżetowych to „musi mieć”, a nie „miło mieć”.