Team building, jako impreza firmowa


Team building, jako impreza firmowa. Ta prosta aktywność może poprawić spójność zespołu. Ta zabawna gra pozwala całej grupie spotkać się i […]

Team building, jako impreza firmowa. Ta prosta aktywność może poprawić spójność zespołu. Ta zabawna gra pozwala całej grupie spotkać się i pracować jako zespół, rozwijać prawdziwe umiejętności potrzebne do rozwiązywania prawdziwych problemów i wyostrzać swoje umiejętności podejmowania biznesowych decyzji.    

Ludzie spędzają wystarczająco dużo czasu w biurze, więc zorganizowanie team buildingu na zewnątrz może sprawić, że będą bardziej zainteresowani i zaangażowani w cały proces. Oczywiście, wyciągnięcie ludzi z pracy jest trudne dla pracodawcy, ale jeśli uda Ci się zebrać wszystkich razem lub zorganizować dzień przygody, może to być świetne zajęcie integracyjne.

Niezależnie od tego, czy kadra kierownicza Twojej firmy organizuje wydarzenie, podczas którego pracownicy mogą nawiązywać kontakty, czy też chcą się spotkać i dobrze bawić, budowanie zespołu może się odbyć w dowolnym miejscu i czasie. Możesz stworzyć pokój questów, w którym członkowie zespołu muszą rozwiązywać zagadki i współpracować, aby znaleźć wyjście, zorganizować mecz drużynowy, w którym Twoi pracownicy rywalizują w przyjaznym środowisku i współpracują ze sobą, lub po prostu wybrać turniejową grę planszową, która pozwala ludziom popisać się umiejętnościami rozwiązywania problemów.    

Zatrudnij profesjonalnego koordynatora imprezy na miejscu, aby zaangażować swój zespół. Jeśli chodzi o planowanie tego typu wydarzeń, sukces leży w wyborze zabawnych imprez integracyjnych, które są również bardzo istotne i zawierają świetne treści. Tak więc planując imprezy integracyjne, upewnij się, że są one nie tylko zabawne, ale także istotne i pouczające po zakończeniu dnia imprezy.    

Nie ulega wątpliwości, że celem imprez integracyjnych jest poprawa współpracy i koleżeństwa w zespole, ale organizując je możesz również wspierać i podkreślać inne cele biznesowe. Podczas gdy firmowa impreza integracyjna jest dobrą zabawą dla wszystkich zaangażowanych, ważne jest, aby pamiętać, że musi ona ostatecznie osiągnąć założone cele, aby była warta inwestycji.    

Niezależnie od tego, czy chodzi o słabe umiejętności ludzi, izolację, czy nawet skłonności do konfliktów, ważne jest, aby upewnić się, że osoby wymagające poprawy są aktywnie zaangażowane w imprezę integracyjną. Chociaż można się wiele nauczyć z tego budowania zespołu – fizycznej i werbalnej współpracy – najlepiej nadaje się do angażowania ludzi na początku imprezy. Jest to również świetny biznes dla osób, które nie są otwarte na współpracę.    

Team building wzmacnia również koncentrację i zachęca pracowników do poświęcenia uwagi. Jest to idealne ćwiczenie dla małych firm, które chcą zachęcić do bliższej współpracy w zespole. Nawet proste gry, takie jak puzzle, mogą być świetnym sposobem na zaangażowanie całego zespołu.    

Używając klocków LEGO, gliny, cegieł lub podobnych grup przedmiotów budowlanych, prowadzący grę stworzy obiekt lub strukturę, którą każda grupa będzie musiała odtworzyć. Uczestnicy mogą podzielić się na małe grupy i zapewnić sobie materiały do wykonania samochodu: mały samochód w stylu tramwaju, który zmieści jedną osobę, lub samochód z klocków Lego.     

Poza tym, że jest to zabawna i kreatywna alternatywa dla spotkań towarzyskich, team building oferuje firmom i pracownikom wiele dodatkowych korzyści. Imprezy team buildingowe mogą pomóc Ci wzmocnić Twoje podstawowe wartości, zbliżyć ludzi do siebie, a przy okazji wzmocnić kulturę korporacyjną. Poprzez serię ekscytujących i starannie przygotowanych zajęć team building, Twój zespół znajdzie lepsze i bardziej efektywne sposoby komunikacji i pracy ze sobą.    

Nie oznacza to, że powinniście razem uczęszczać na zajęcia (choć może to być dobry pomysł), ale uczenie się czegoś nowego o sobie, swoich współpracownikach i o tym, jak lepiej ze sobą współpracować, powinno być częścią każdego ćwiczenia integracyjnego. Jeśli jesteś w grupie dwóch lub trzech osób, poświęć kilka minut w każdym tygodniu lub miesiącu, aby spotkać się i podkreślić, co każdy z członków robi, pozwalając ludziom zadawać pytania, zgłaszać sugestie i zostawiać pozytywne opinie. Możesz oczekiwać, że te spotkania integracyjne będą koncentrować się na wielkich ideach, publicznych burzach mózgów, a może nawet planowaniu taktycznym (choć ta ostatnia część odbywa się podczas kolejnych spotkań). Kadra kierownicza może czerpać inspirację z nagradzanych programów telewizyjnych i budować silne więzi w zespole poprzez dołączenie do niego na jeden dzień.    

Podczas pracy, kierownictwo po prostu spędza cały dzień pracując ze swoimi zespołami, pozwalając pracownikom pokazać im podstawy. Są to zabawne firmowe imprezy grupowe i pomysły na budowanie zespołu, które sprawiają, że pracownicy śmieją się głośno podczas wykonywania skandalicznych zadań. Humorystyczne zajęcia i improwizacje to zabawne zajęcia interaktywne, które rozśmieszą pracowników, ucząc ich jednocześnie przydatnych umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych, takich jak koncentracja i pewność siebie.    

A jeśli chcesz stworzyć poczucie ducha zespołu w grupie współpracowników, gry są jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby to osiągnąć. Zabawy, które zachęcają członków grupy do pracy nad osiągnięciem wspólnego celu, są idealne do rozwijania silnych więzi w bezpośrednich zespołach i w szerszej społeczności. Jeśli uda Ci się zebrać cały zespół, aby spędzić miło czas i stworzyć przy tym mocne wspomnienia, to Twoja impreza będzie strzałem w dziesiątkę. Poświęcenie czasu na szczytny cel jest nie tylko dobre dla duszy; to także świetny sposób na zbliżenie się do członków swojego zespołu.       

Nawet najbardziej prozaiczne praktyki mogą zdziałać cuda w budowaniu zespołu, który komunikuje się i współpracuje na wyższym poziomie. Chociaż ćwiczenia te mają złą sławę (na myśl przychodzi obowiązkowa impreza HR, na której wszyscy wyglądają żałośnie i nikomu nie chce się biegać), to właściwy rodzaj ćwiczeń integracyjnych może zbliżyć ludzi do siebie i pomóc zespołom pracować razem bardziej efektywnie. Zidentyfikuj słabe i mocne strony poszczególnych uczestników. Chociaż celem każdego ćwiczenia integracyjnego jest poprawa chemii między pracownikami i zbudowanie wspaniałego zespołu, wierzę, że dzięki poniższym ćwiczeniom możesz osiągnąć wyniki szybciej.

Najlepsze hotele na imprezy team buildingowe znajdziecie w bezpłatnej wyszukiwarce hoteli konferencyjnych www.hotelkonferencyjny.pl 

Tags

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.