Interesujące szkolenia i konferencje.


Interesujące szkolenia i konferencje. Interesujące szkolenia i konferencje. We współpracy wielopodmiotowej zawsze odbywają się szkolenia lub konferencje. Każdego roku uczestniczę […]

Interesujące szkolenia i konferencje.

Interesujące szkolenia i konferencje. We współpracy wielopodmiotowej zawsze odbywają się szkolenia lub konferencje. Każdego roku uczestniczę w około 15 konferencjach lub szkoleniach. Nie pamiętam ani jednego nudnego szkolenia czy konferencji.

Nie dzieje się tak dlatego, że spotykam się tylko z intrygującymi osobami. To dlatego, że moim obowiązkiem jest sprawić, by szkolenia i konferencje przebiegały bez zakłóceń. Nawet jeśli nie mam być moderatorem, nie mogę się powstrzymać od myślenia o rozmowie jak o szkoleniu lub konferencji, którą prowadzę. Mówiąc inaczej, aktywnie słucham.

Szkolenia i konferencje stają się mniej nudne, kiedy aktywnie się ich słucha. Jest jednak jeszcze jeden ważny powód, aby aktywnie słuchać. Aktywne słuchanie zwiększa efektywność szkoleń i konferencji.

Szkolenie lub konferencja trwa krócej, jest bardziej produktywne i przyjemniejsze, gdy wszyscy uczestnicy rozmowy lub osoby znajdujące się w pomieszczeniu aktywnie słuchają. Zwiększa to również znacząco prawdopodobieństwo osiągnięcia zbieżności punktów widzenia. Kiedy spotykają się różne perspektywy, rezultatem jest synergiczny poziom kreatywności. Badanie kreatywności jest fascynujące. Jak się okazuje, niektóre z najlepszych komedii powstały właśnie w wyniku takiego zderzenia punktów widzenia.

Zwracanie uwagi na dynamikę rozmowy, próba zrozumienia perspektywy innych uczestników, zadawanie pytań i wyrażanie własnego punktu widzenia to przykłady aktywnego słuchania. Bądź empatyczny, uważny, zaangażowany, otwarty, wrażliwy i współczujący. Nie bój się też konfliktów. Innymi słowy, nie bój się mówić rzeczy kontrowersyjnych podczas spotkań czy telekonferencji. Konflikt to kluczowy katalizator kreatywności.

Zwiększony poziom pracy zespołowej to jedyny sposób na rozwiązanie skomplikowanych problemów, z jakimi mamy dziś do czynienia. Nowym podejściem do sukcesu jest współpraca na poziomie społecznym. Jest to również fantastyczny sposób na rozwój kariery. Aktywne słuchanie sprawia, że nasze próby radzenia sobie z ważnymi problemami są bardziej udane i fascynujące, ponieważ interesujące szkolenia i konferencje są podstawą każdego partnerstwa.

Aktywne słuchanie rozpoczyna cykl zmniejszania nudy i zwiększania produktywności. Wszyscy skorzystamy, jeśli będziesz aktywnie słuchał podczas następnego szkolenia lub konferencji.

Najlepsze hotele konferencyjne na interesujące szkolenia i konferencje znajdziecie dzięki bezpłatnej wyszukiwarce hoteli konferencyjnych www.hotelkonferencyjny.pl 

Tags

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.