Spotkania biznesowe w hotelu


Spotkania biznesowe w hotelu, szkolenia, konferencje, sympozja – ważne formy działalności gospodarczej, które przyczyniają się do wzrostu firmy/marki. Dla organizatorów […]

  Posłuchaj streszczenia:
 

Spotkania biznesowe w hotelu, szkolenia, konferencje, sympozja – ważne formy działalności gospodarczej, które przyczyniają się do wzrostu firmy/marki.

Dla organizatorów spotkań jest to albo może być prawdziwa droga poprzez mękę Oprócz budżetu na konferencję, jest to z pewnością wybór odpowiedniego miejsca na spotkanie. Aby konferencja odniosła sukces, mówcy nie wystarczą.
Grafika: jak wybrać hotel na spotkanie — to będzie dla nas najlepsze

Hotel jako miejsce spotkań biznesowych

Bardzo popularnym miejscem, bardziej popularnym niż centrum konferencyjne i biurowce z salami szkoleniowymi, do organizacji spotkań jest dobrze wyposażony hotel. Dzięki obiektom noclegowym i różnorodnym pokojach stają się bardzo atrakcyjne pod względem praktyczności.
Dobry hotel do spotkań biznesowych?

Dla udanego kongresu, sympozjum, szkolenia lub konferencji muszą być zorganizowane w miejscu spełniającym szereg wymagań. Przede wszystkim uczestnicy spotkania są przyzwyczajeni do spotkania, szkolenia, a jednocześnie stają się bardziej wymagający pod względem komfortu. Na samym spotkaniu i poza spotkaniem. Poza samą konferencją atrakcyjne korzystanie z wolnego czasu i komfortowego zakwaterowania staje się równie ważnym czynnikiem, z wyjątkiem samej konferencji.

Małe i duże spotkania konferencyjne

Spotkania i szkolenia pomagają doskonalić umiejętności, poszerzać zakres wiedzy i umiejętności oraz wymieniać doświadczenia, a także wzmacniać i budować integrację z biznesem i pracownikami. Są one coraz częściej organizowane nie tylko przez duże firmy. Dlatego dzisiejsze centra konferencyjne i hotele mają do zaoferowania oferty dużych imprez konferencyjnych i małych szkoleń. Zaletą wybranego hotelu konferencyjnego powinny być małe i duże sale konferencyjne – czyli dywersyfikacja.

Spotkanie biznesowe – wyposażenie sal konferencyjnych jest bardzo ważne

Należy również zwrócić uwagę na to, czy wybrane sale konferencyjne są odpowiednio wyposażone, aby projekt mógł być zrealizowany w sposób komfortowy. Sprzęt dźwiękowy i audiowizualny jest ważny, a nawet samo krzesło konferencyjne ma znaczenie. Aby uczestnicy nie cierpieli na sesji przez kilka godzin.

Wypoczynek na spotkaniu biznesowym

Zaletą hotelu konferencyjnego w stosunku do centrum konferencyjnego jest to, że hotel oferuje kilka usług w jednej – spotkanie, wypoczynek, centrum fittnes, wellnes, spa, plaża itd. Wszystkie problemy związane z dostępem i dostawą posiłków i dodatkowych usług nie są już problemem.

Jakie są argumenty przeważające za wyborem hotelu na spotkanie biznesowe?

Za wyborem hotelu przemawia zakwaterowanie uczestników w tym samym miejscu.

Catering – oferuje posiłki przygotowywane na miejscu, a jednocześnie oferuje szeroki wachlarz opcji i elastycznych ofert, co ułatwia trzymanie go w trakcie spotkania.

Usługi dodatkowe i rekreacja.

Spotkanie biznesowe to nie tylko część merytoryczna to również relacje i odczucia poza biznesowe – które są równie ważne co samo clue spotkania.

 • Co to jest spotkanie biznesowe?
  Spotkanie biznesowe to relacja między członkami jednej lub więcej niż jednej organizacji, której celem jest optymalizacja procesu/ów.

 • Spotkanie biznesowe plan – jak zorganizować?
  Plan spotkania biznesowego / konferencji może wyglądać tak:
  plan konferencji

 • Jakie miejscowości i miasta są najpopularniejsze jeśli chodzi o organizację spotkań?
  Dosyć trudno jest jednoznacznie powiedzieć, które miasta statystycznie organizują najwięcej spotkań. Jednak naturalnymi miejscami, które z różnych względów skupiaja taki ośrodki są miasta wojewódzkie i stolica. Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Rzeszów, Gdańsk wydają się najbardziej znaczącymi pod względem ilości organizowanych spotkań i konferencji.

marek

Administrator