Marketing konferencyjny


Marketing konferencyjny. Konferencje to wielki biznes, a marketerzy muszą być na bieżąco z nowymi sposobami docierania do uczestników. W tym […]

Marketing konferencyjny. Konferencje to wielki biznes, a marketerzy muszą być na bieżąco z nowymi sposobami docierania do uczestników. W tym artykule poznamy niektóre z najlepszych praktyk w tej dziedzinie.

Marketing konferencyjny. Jakie są nowoczesne techniki marketingu konferencyjnego?

Żyjemy w czasach, w których granica między tym, co osobiste, a tym, co zawodowe, niemal zniknęła. Dla prezesów ich konto na Twitterze jest tak samo ważne jak kwartalne zyski, jeśli nie ważniejsze. Jednym ze sposobów na wykorzystanie potęgi mediów społecznościowych w biznesie są konferencje. Jeśli planujesz wziąć udział lub zorganizować własną małą konferencję w tym roku, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać o tej formie marketingu.

Marketing konferencyjny. Krajobraz marketingu konferencyjnego zmienił się diametralnie w ciągu ostatnich kilku lat. Od mediów społecznościowych, przez analitykę, po sposób, w jaki uczestnicy dowiadują się o konferencjach, marketerzy stoją przed nowym zestawem wyzwań. 

Wszystko zależy od doświadczenia. Jak sprawić, by Twoje wydarzenie było niezapomniane? Zaczyna się od najlepszego miejsca, ale jest jeszcze wiele innych czynników, które się na to składają: szybkie wifi, gniazdka elektryczne dla urządzeń, opcje jedzenia i napojów, aplikacja, która pomoże uczestnikom poruszać się w przestrzeni.

Konkurencja na rynku konferencyjnym

Wraz z rozpoczęciem sezonu konferencyjnego ważne jest, aby przyjrzeć się temu, co nowego dzieje się w świecie nowoczesnego marketingu konferencyjnego. Przy ponad 1 milionie konferencji odbywających się każdego roku, konkurencja jest ostra i istnieje wiele możliwości dla marek, aby ich nazwy zostały zauważone. Ale przy tak wielu możliwościach wyboru, jak zdecydować, która z nich jest odpowiednia dla Twojej marki? Odpowiedź leży w zrozumieniu trzech kluczowych filarów nowoczesnego marketingu konferencyjnego: identyfikacja właściwej grupy docelowej, wykorzystanie influencerów i skupienie się na dostarczaniu wartości.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na marketing konferencji. Możesz zrobić kilka podstawowych reklam na Facebooku, Twitterze, LinkedIn lub innych portalach społecznościowych. Możesz również stworzyć własną stronę internetową i blog na potrzeby wydarzenia. Jeśli masz dużą listę e-mailową, może warto wysłać e-mail z informacjami o wydarzeniu i linkami do rejestracji online.

Głównym wnioskiem z tego jest to, aby zawsze być na bieżąco z tym, w jaki sposób można dostarczyć wartość. Czasami jest to tak proste, jak odpowiedź na pytanie, które ktoś opublikował na swojej stronie w mediach społecznościowych, a innym razem może to obejmować dając im coś bardziej znaczącego, jak ebook lub whitepaper, że potrzebują do swojej pracy. Kluczem jest dowiedzieć się, co jest najważniejsze dla danej osoby, a następnie upewnić się, że dajesz jej to, kiedy tylko jest to możliwe.

Czytaj więcej na naszym blogu.

Mateusz Mateyka

Mateusz

Teoretyk i praktyk sztuki hotelarskiej. Urodzony orator i erudyta, lubi statystyki - szczególnie te zielone.