Szkolenie w hotelu


Jakie argumenty wpływają na decyzję organizacji szkoleń firmowych w hotelach, dedykowanych obiektach i centrach konferencyjnych?


Dlaczego decyzja o organizacji szkolenia w hotelu jest z wielu powodów lepsza niż w salce konferencyjnej w firmie?

W hotelu vs macierzysta firma

Po pierwsze wyjście z grupą szkoleniową poza mury firmy już ma swoje korzyści. W salce konferencyjnej w firmie każdy nadal trochę pozostaje w pracy. Pozostaje spięcie, nerwowość, zerkanie na email, zegarek, przechodzącego korytarzem szefa. Ryzykujemy, że co chwilę ktoś zajrzy w kolejnej bardzo ważnej sprawie odciągając nas nieustannie od szkolenia.

Sala konferencyjna będzie lepsza od salki

Po drugie firmowe salki konferencyjne często są pozbawione klimatu służącemu koncentracji podczas szkoleń. Są małe, ciasne, urządzone surowo, aby tylko zagospodarować miejsce w sposób wystarczający do przeprowadzenia szkolenia.

Szkolenie firmowe – na luźno szkolimy się lepiej

Po trzecie, i to wcale nie jest drobny argument, podczas szkolenia w firmie każdy musi pozostać w obowiązującym dress code. To nie pomaga. Poza firmą nie musi wcale wymagać garnituru i sztywnego anturażu. Może mieć swobodniejszą i wygodniejsza formę.

Szkolenie w hotelu – komfort

Kolejny argument to gastronomia. Dobrze byłoby zapewnić uczestnikom wyżywienie, napoje, przerwę kawową, lunch. Organizacja podobnego zaplecza w firmie lub w lokalu nieprzystosowanym do podobnych wymogów może sprawiać wiele trudności. W hotelu, który może być przygotowany na organizacje takich wydarzeń, to betka. A ileż stresu i pracy schodzi z ramion managera odpowiedzialnego za przygotowanie szkolenia. Zamawiamy i oczekujemy. Koniec. I do tego mamy już zapewnione właściwe zaplecze.

Przestrzeń i wyposażenie sal konferencyjnych

Hotelowe sale szkoleniowe są także bardzo często lepiej wyposażone w technikę konferencyjną niż firmowe sale szkoleniowe. Mamy tutaj do dyspozycji lepszy sprzęt, lepsza widoczność, a nawet często lepsze krzesła konferencyjne przystosowane do wymogów szkoleniowych i zapewniające większy komfort uczestnika szkolenia. I jeśli coś nie działa to po prostu wzywamy hotelową obsługę techniczną, która ma za zadanie albo usunąć usterkę albo pomóc nam we właściwym podłączeniu sprzętu.


I na końcu czas po szkoleniu – firmie każdy spakowałby się i jak najszybciej wrócił do domu, tak jak to zwykle robi po pracy. Albo wróciłby do biurka nadrabiając powstałe zaległości. Jeśli jednak organizujemy szkolenie dla pracowników , poza firmą, to zwykle każdy znajdzie jeszcze trochę czasu choćby na krótki wypad z uczestnikami szkoleń na piwo lub drinka. Na chwilę oddechu i zacieśnienia znajomości. To także ma znaczenie. Podczas takich wyjść poszkoleniowych bardzo często są omawiane jeszcze zagadnienia ze szkolenia, a to utrwala wiedzę, powoduje wymianę opinii, dodatkowo kształci.

Szkolenia i hotele FAQs

Dlaczego szkolenia w hotelach są lepsze niż w salce konferencyjnej w firmie?

Szkolenie poza biurem jest zdecydowanie bardziej efektywne - brak bodźców związanych z pracą nie rozprasza i możesz się skupić na problematyce szkolenia.

Co różni szkolenia w hotelu od szkoleń w firmie?

Oczywiście tu wszystko zależy od pracodawcy 🙂 Ale przede wszystkim jest to komfort sali konferencyjnej, komfort związany z najczęściej lepszymi dedykowanymi krzesłami, większą przestrzenią sali, klimatyzacją, serwis i obsługa.

Czym jest szkolenie dla pracowników ?

Szkolenia firmowe to metody i programy organizacji, które są wdrażane w celu poprawy wydajności pracowników. Dobrze zaprojektowany program szkoleniowy może odróżnić firmę od jej konkurentów i ważne jest, aby zawsze traktować pracowników jako inwestycję, a nie wydatek. Wiadomo, że w każdym sektorze panuje zazwyczaj duża konkurencja, a personel jest istotnym elementem sukcesu firmy.

Termin ten, odnosi się do różnych rodzajów szkoleń dla pracowników przedsiębiorstwa. Mogą to być wewnętrzne programy szkoleniowe, które uczą pracowników o wdrażanych systemach i pomagają im stać się bardziej wydajnymi, lub mogą to być programy szkoleniowe, które uczą pracowników o kulturze korporacyjnej i...

Co dzieje się obecnie - w czasach pandemii?

Z uwagi na covid-19 wiele kursów, wykładów i szkoleń musi odbywać się online, gdzie wymiana informacji / danych przebiega przed monitorem domowego / służbowego komputera.