Jak dobrze wyglądać na konferencji?


Będziesz na konferencji? Wiesz jak się ubrać?

  Posłuchaj streszczenia:
 

Jak dobrze wyglądać na konferencji? Ubiór na konferencje, spotkania, eventy

Jak dobrze wyglądać na konferencji? Udział w konferencji to świetny sposób na poznanie nowych pomysłów w branży i nawiązanie współpracy z innymi specjalistami. Konferencje zazwyczaj trwają tylko kilka dni, więc chcesz mieć pewność, że ubierasz się odpowiednio. Aby pomóc Ci zdecydować, w co się ubrać, sprawdź, czy istnieje kodeks ubioru konferencyjnego, lub zrób mały research na temat typowych strojów na konferencje w Twojej dziedzinie. Najważniejsze, to sprawdzić, czy konferencja jest formalna czy casual, wtedy można zaplanować odpowiednio swój strój. Jesli garnitur to z krawatem, muszką czy apaszką Jak dobrze wyglądać na konferencji? Poproś znajomego o radę, jak zwykle ubierają się uczestnicy tego typu konferencji. Poproś szefa lub bardziej doświadczonych współpracowników, aby dowiedzieli się, jaką uczestnicy konferencji mają tendencję do ubierania się na konferencjach w Twojej dziedzinie.

Jak dobrze wyglądać na konferencji? W większości przypadków strój konferencyjny ma charakter biznesowy. Istnieją jednak pewne wyjątki. Zapytanie osób, które brały udział w podobnych konferencjach, może pomóc Ci zorientować się, czego możesz się spodziewać. Konferencje akademickie mają tendencję do bardziej swobodnego stylu, ale na przykład na konferencji poświęconej branży mody możesz już nosić bardziej wyraziste ubrania, ale już na poważnej konferencji gromadzącej top managment dobrze skrojony garnitur to podstawa.

Jak dobrze wyglądać na konferencji? Zapytanie kolegów to świetny sposób, aby pomóc Ci w uzyskaniu lepszego rozeznania. Weź pod uwagę swoją rolę na konferencji. Oprócz branży, uwzględnienie Twojej roli na konferencji może pomóc Ci ocenić, co powinieneś mieć na sobie. Jeśli na przykład jesteś prelegentem, będziesz chciał ubrać się bardziej formalnie niż uczestnik konferencji, ponieważ wszystkie oczy będą zwrócone na Ciebie podczas prezentacji. Podobnie, jeśli jesteś organizatorem konferencji lub pełnisz funkcję kierowniczą lub wykonawczą, bardziej formalny strój spowoduje, że będziesz wyglądać profesjonalnie. Powinieneś także wybrać bardziej formalny strój, elegancki i profesjonalny, jeśli masz nadzieję na nawiązanie nowych kontaktów, które pomogą Ci znaleźć pracę. Postaraj się unikać bardziej swobodnych elementów, jeśli Twoja rola na konferencji jest bardziej publiczna i praktyczna.

Sprawdź, czy istnieje styl ubioru konferencyjnego.

Jak dobrze wyglądać na konferencji? Zajrzyj na stronę internetową konferencji lub sprawdź wszelkie e-maile związane z konferencją, aby sprawdzić, czy organizatorzy wdrożyli dany dress code. Mimo że w dzisiejszych czasach dress code’y są rzadsze, nadal są wdrażane w niektórych dyscyplinach. Jeśli istnieje dress code, może on pomóc w ustaleniu, co jest odpowiednie dla danej konferencji. Jeśli kodeks ubioru nie jest od razu widoczny na stronie internetowej konferencji, spójrz na harmonogram konferencji, aby zobaczyć, jakie działania są planowane i gdzie się odbywają. To może pomóc w znalezieniu wskazówek, jak się ubrać.

Jak dobrze wyglądać na konferencji? Na przykład, jeśli konferencja odbywa się w 5-gwiazdkowym hotelu konferencyjnym, prawdopodobnie będziesz chciał wybrać bardziej formalny strój. Jeśli w planie zajęć konferencyjnych jest długa wycieczka piesza, trzeba będzie założyć wygodne ubranie i buty. Dlatego też można wybrać strój bardziej relaksujący i swobodny. Ogólnie rzecz biorąc, konferencje w danej branży lub dziedzinie mają podobny poziom formalności.

Jak dobrze wyglądać na konferencji? Dlatego też, nawet jeśli nie jesteś w stanie znaleźć żadnych informacji na temat konkretnego kodeksu ubioru, prawdopodobnie będziesz w stanie ocenić, jak formalnie powinieneś się ubierać na podstawie tego, co jest typowe dla Twojej dziedziny. Na przykład, konferencje w dziedzinach związanych z biznesem, takich jak finanse i zarządzanie przedsiębiorstwem, są zazwyczaj bardziej formalne. Dlatego też, jeśli uczestniczysz w konferencji dotyczącej zarządzania biznesem, prawdopodobnie będziesz chciał wybrać bardziej formalny strój, taki garnitur biznesowy. Z drugiej strony, konferencje w dziedzinach związanych z odnową biologiczną są zazwyczaj bardziej casualowe. Jeśli na przykład bierzesz udział w konferencji na temat jogi, prawdopodobnie będziesz mógł założyć bardziej swobodny strój, taki jak dżinsy i sweter.

Sprawdź w google i mediach społecznościowych jak się ubierają uczestnicy

Sprawdź w mediach społecznościowych zdjęcia z poprzednich spotkań konferencyjnych. Wielu organizatorów konferencji zamieszcza aktualne informacje o konferencjach w mediach społecznościowych, w tym zdjęcia prezenterów i uczestników. Jeśli nie jesteś pewien, w co się ubrać, szukanie na portalach społecznościowych, takich jak Instagram, Twitter i Facebook. To może być świetnym sposobem, aby spojrzeć na zdjęcia z ostatnich lat konferencji, aby zobaczyć, jakie  tendencje tam panowały. Jeśli konferencja nie ma własnego konta w mediach społecznościowych, spróbuj poszukać odpowiednich hashtagów.

Standard?

Wybierz standardowy strój zawodowy, jeśli nie jesteś pewien, w co się ubrać. Naprawdę nie możesz się mylić z ponadczasowymi, profesjonalnymi, klasycznymi elementami. Jeśli nie wiesz, w co się ubrać na konferencję, wybierz ubranie  neutralne.

Przykłady

Na przykład dobrze skrojona marynarka i spodnie są odpowiednie na niemal każdą profesjonalną konferencję i stanowią świetną opcję wyposażenia zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Jeśli jesteś kobietą, elegancka spódnica ołówkowa jest klasyczną opcją odpowiednią dla niemal każdego profesjonalnego otoczenia, w tym konferencji.

Neutralna swoboda

Noszenie neutralnych, profesjonalnych podstaw ułatwia również mieszanie i dopasowywanie strojów. Dzięki temu nie będziesz musiał pakować wszystkich nowych elementów na każdy dzień konferencji.

Noś się bardziej formalnie

Noś bardziej formalny strój niż do pracy. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej być ubranym na oficjalną konferencję, niż ubranym luźno wśród garniturów. Masz tylko kilka dni na zrobienie dobrego wrażenia i jeśli konferencja jest formalna, musisz mieć pewność, że podążasz za stylem.

Jeśli czujesz, że nie wypada…

Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli masz wątpliwości, czy dany strój nie jest zbyt swobodny, nie noś go. Nawet jeśli Twoje biuro jest bardziej formalne i nosiłeś ten strój do pracy przed konferencją, trzymaj się stylów, które są całkowicie zgodne z dress code’em lub tym, czego się spodziewasz. Szczególnie ważne jest, abyś podczas prezentacji ubierał się odpowiednio. W rezultacie, kiedy wybierasz to, w co się ubierasz, aby zaprezentować się na oficjalnej konferencji, wybierz strój, który jest ściśle profesjonalny, nawet jeśli oznacza to noszenie czegoś bardziej konserwatywnego niż normalnie.

Czego unikać?

Unikaj rozpraszających wzorów lub schematów kolorystycznych. Zamiast tego wybieraj dodatki w bardziej neutralnych, profesjonalnych odcieniach kolorów, takich jak czarny, biały, szary lub granatowy. Uczestnicząc w bardziej formalnej konferencji, chcesz, aby ludzie zwracali uwagę na ciebie i twoją pracę, a nie na twój strój. W rezultacie, unikaj noszenia jakichkolwiek dodatków, które mogą rozpraszać uwagę. Nawet jeśli kochasz swoją ulubioną koszulkę z gorącym różem lub psychodelicznym nadrukiem, zachowaj ją na przykład na imprezę towarzyską.

Bez zastanowienia – garnitur

Wybierz profesjonalny garnitur dla łatwej opcji formalnej. Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, dobrze skrojony garnitur służbowy sprawi, że będziesz wyglądać profesjonalnie. Konferencje są często tak samo nastawione na nawiązywanie kontaktów, jak i na dzielenie się pomysłami. Noszenie garnituru biznesowego w wyciszonym tonie i wzorze może pomóc Ci sprawić, że inni uczestnicy konferencji będą postrzegać Cię jako kogoś godnego szacunku i ważnego. Jeśli jesteś kobietą, możesz mieszać garnitury z jednego dnia konferencji na drugi, zamieniając spodnie na ołówkową spódnicę. Jeśli jesteś mężczyzną, jest to całkowicie dopuszczalne, aby nosić ten sam garnitur więcej niż raz, upewnij się, że zapakowałeś wystarczającą ilość koszulek i krawatów, aby zmieszać strój z dnia na dzień. Jeśli posiadasz klasyczną czarną sukienkę, możesz z łatwością zmienić ją w strój profesjonalny na oficjalną konferencję, dodając neutralną parę obcasów i rajstop. Upewnij się, że wybierasz sukienkę, która nie jest zbyt krótka (najlepiej taka, która sięga poniżej kolana) lub która nie pokazuje za dużo torsu (łódkowy kark lub wysokie cięcia w kształcie litery „v” to dobre rozwiązanie). Aby upewnić się, że Twoja czarna sukienka jest formalna biznesowo, unikaj bardziej flirtujących, zaostrzonych cięć. Zamiast tego, skup się na opcjach, które są proste jak ołówkowa spódniczka. Jeśli chcesz zakryć ramiona, załóż na czarną sukienkę szykowną marynarkę. Dzięki temu Twoja sukienka natychmiast zmieni się w bardziej profesjonalny strój. Noś proste i neutralne buty, u kobiet zawsze z zakrytymi palcami. Aby uzupełnić swój formalny, profesjonalny wygląd, wybierz buty w klasycznym, profesjonalnym stylu i w neutralnych kolorach. O ile możesz pokochać swoją nową parę butów typu peep-toe, jeśli jesteś kobietą, lub granatowe buty łódki, jeśli jesteś mężczyzną, na oficjalną konferencję postaraj się, aby Twoje buty były tak proste, jak to tylko możliwe. Jeśli jesteś kobietą, czarne lub szare czółenka na szpilkach z wygodnymi obcasami na średnim i wysokim obcasie będą wyglądać idealnie profesjonalnie i uzupełnią prawie każdy oficjalny strój konferencyjny. Jeśli masz na sobie garnitur służbowy, klasyczne buty są świetną opcją, która będzie dobrze pasować do Twojego garnituru i sprawi, że będziesz wyglądać elegancko i profesjonalnie. Wybierz proste, niedopowiedziane akcesoria. Kiedy skończysz formalny konferencyjny wygląd, unikaj wyboru biżuterii lub akcesoriów, które są zbyt duże, jasne, kolorowe lub rozpraszające. Zamiast tego, skup się na wyborze akcesoriów, które subtelnie dodadzą do Twojego stroju i są zgodne z profesjonalnym tonem Twojego stroju. Na przykład, jeśli masz na sobie krawat, wybierz opcję z małym, prostym wzorem, takim jak mała plecionka lub wzór w kropki, który jest w stonowanej, neutralnej kolorystyce, takiej jak marynarka z subtelnym czerwonym lub ciemnozielonym wzorem.

Biżuteria na konferencji

Wybierając biżuterię, unikaj na przykład dużej biżuterii w stylu kostiumowym. Zamiast tego skup się na prostych, profesjonalnych elementach, takich jak elegancki skórzany lub metalowy zegarek lub cienkie, złote kolczyki w kształcie obręczy. Jeśli planujesz uzupełnić biżuterię torbą, skoncentruj się na znalezieniu opcji, która jest zarówno praktyczna, jak i profesjonalna, jak skórzana aktówka. Wybierz mniej formalne tkaniny i style w profesjonalnych krojach. Kiedy bierzesz udział w biznesowej konferencji casual, nadal chcesz wyglądać profesjonalnie. Aby ubierać się swobodniej, ale nadal dobrze się prezentować, wybieraj przedmioty w bardziej swobodnych, wygodnych stylach i tkaniny, które nadal wyglądają profesjonalnie. Jeśli jesteś mężczyzną i planujesz założyć garnitur służbowy na zwykłą konferencję, pomiń krawat. Możesz również wybrać bardziej relaksujący styl koszuli, zamiast bardziej formalnego białego, który zazwyczaj możesz nosić z garniturem. Jeśli jesteś kobietą, możesz zastąpić kurtkę garnituru kardiganowym swetrem, albo założyć jedwabną lub bawełnianą bluzkę. Chcesz wyglądać profesjonalnie i odpowiednio podczas konferencji, ale chcesz też czuć się komfortowo i pewnie w swoim stroju. Konferencje business casual pozwalają na wykazanie się nieco większą kreatywnością w ubiorze.

Dodanie tylko odrobiny czegoś wyjątkowego lub osobistego może sprawić, że Twój strój stanie się nieco bardziej swobodny, pokazując bardziej swój indywidualny styl

Konferencja biznesowa

Na konferencji biznesowej typu casual, poczuj się swobodnie i uzyskać trochę więcej kreatywności z kolorów i wzorów. Choć nadal chcesz zachować spokój i profesjonalizm, możesz dodać do tego zabawny dodatek lub kolorowy top, aby nadać swojemu strojowi nieco więcej pikanterii.

  • Jeśli jesteś mężczyzną, możesz na przykład wybrać krawat lub poszetkę w kolorze lub wzorze, który pasuje do Twojego osobistego stylu.
  • Podczas gdy konferencje business casual pozwalają na nieco większą elastyczność, powinieneś nadal unikać noszenia ubrań, które są zbyt modne, odsłaniające lub niepraktyczne. Podczas gdy Ty chcesz poczuć się sobą, chcesz również zaprezentować się jako profesjonalista, który poważnie traktuje swoją pracę.
  • Aby pomóc Ci zdecydować, czy dany przedmiot jest zbyt luźny, zastanów się, czy Twój szef nie założyłby go na konferencję. Jeśli odpowiedź brzmi nie, prawdopodobnie powinieneś wybrać coś innego do noszenia.
  • Zamiast biznesowego garnituru, wypróbuj dopasowane spodnie khaki z koszulą i tweedową lub bawełnianą marynarką. Tkanina khaki i tweedowa marynarka sprawi, że Twój strój będzie bardziej swobodny niż oficjalny garnitur, ale dopasowane dopasowanie spodni i blezera sprawi, że będziesz wyglądać dobrze.
  • Aby nadać spódnicy bardziej kobiecy wygląd na konferencję business casual, wypróbuj spódnicę midi wykonaną z mniej strukturalnego materiału i dopasowaną do sylwetki, np. z jedwabiu w kwiatowym kolorze. Noś spódnicę midi z prostym, bawełnianym, żółwiowym kołnierzykiem lub krawatem oraz klasyczne, szare lub czarne czółenka, aby uzyskać modny, stylowy, biznesowy styl casual.
  • Wybierz ciemne, dopasowane dżinsy, jeśli chcesz iść bardziej casualowo. Jeśli chcesz założyć dżinsy na konferencję business casual, wybierz dżinsy, które są dobrze skrojone i mają ciemniejszy kolor, na przykład ciemnoniebieski lub czarny. Podczas gdy noszenie dżinsu od razu sprawi, że Twój strój będzie bardziej swobodny, możesz nadal wyglądać profesjonalnie na konferencję, jeśli wybierzesz dobrze skrojone, ciemniejsze spodnie.
  • Upewnij się, że unikasz dżinsów, które są wyblakłe, podarte, postrzępione lub workowate, jednak musisz zrobić dobre wrażenie. Wyblakłe, podarte, postrzępione lub workowate dżinsy mogą być sygnałem dla innych uczestników konferencji, że nie traktujesz swojej kariery poważnie.

Sprawdź w google i mediach społecznościowych jak się ubierają uczestnicy

Para ciemnych dżinsów z marynarką, kolorową koszulą i bardziej eleganckimi butami dla relaksującego, ale wciąż profesjonalnego wyglądu. Podczas gdy ubieranie się na zwykłą konferencję daje Ci dużo większą elastyczność w ubiorze, nadal będziesz chciała mieć pewność, że wyglądasz profesjonalnie i odpowiednio. W związku z tym, unikaj wszelkich elementów, które są pomarszczone, poplamione lub rozdarte – nawet jeśli rozdarcie jest celowe. Zamiast tego, trzymaj się rzeczy, które są czyste i dobrze dopasowane, abyś mogła się dobrze zaprezentować nawet wtedy, gdy idziesz bardziej swobodnie. Kiedy ubierasz się na bardziej swobodną konferencję, wybieraj buty, które są swobodne i wygodne, a jednocześnie zakryte. Nawet na konferencyjne spotkanie lub imprezę, prawdopodobnie będziesz chciała uniknąć japonek lub trampków, ponieważ obie opcje od razu mogą sprawić, że Twój strój stanie się nieco zbyt nieformalny. Zamiast tego, skup się na znalezieniu butów, które będą dopełniać lub nawet podkreślać Twój bardziej swobodny strój. Jeśli bierzesz udział w bardziej swobodnej konferencji, ale nie masz pewności co do swojego stroju, wybierz nieco bardziej formalny element, który możesz założyć na wierzch, aby wyglądać bardziej profesjonalnie. Prosty kardiganowy sweter, skrojona na miarę marynarka lub klasyczny beżowy płaszcz trenczowy to opcje, które mogą natychmiast podnieść Twój wygląd.

marek

Administrator